IVECO, 1991'den beri FIM Grand Prix Dünya Şampiyonası'nın (MotoGP) ticari hak sahibi ve organizatörü olan Dorna Sports ile 4 yıllık bir anlaşma kapsamında dünyanın en büyük motosiklet yarışı şampiyonası MotoGP ile ortaklığını yenilediğini duyurdu.
Son sponsorluğundan yaklaşık on yıl sonra motor sporları dünyasıyla bağlarını güçlendiren IVECO, MotoGP Kamyon Tedarikçisi olarak hareket edecek ve Dorna Sports ağırlama malzemelerinin 2023'ten 2026'ya kadar MotoGP etkinliklerine taşınmasını sağlamak için 14 IVECO aracı tedarik edecek.
Yapılan sponsorluk anlaşmasıyla ilgili olarak IVECO Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra şunları söyledi: “En son teknolojinin rakipsiz cesaret ve sınırları zorlama cesaretiyle harmanlandığı böylesine olağanüstü bir rekabeti desteklemekten gurur duyuyoruz. Bu sponsorluk, IVECO'nun müşterilerimizin ihtiyaçlarına en iyi çözümleri yaratma taahhüdünün altında yatan aynı enerjiyi ve bizi her gün mükemmellik için çabalamaya iten mücadele tutkusunu yansıtıyor" dedi. 
MotoGP’nin yeni sezonu 26 Mart Pazar günü Portekiz'in Portimao kentindeki Autodromo Internacional do Algarve'de başladı ve 18 farklı ülkede gerçekleşen toplam 21 Grand Prix’nin ardından Kasım ayında İspanya'nın Valensiya kentindeki Ricardo Tormo Pisti'nde sona erecek.
IVECO, 2023 MotoGP sezonu boyunca, markanın ağır ticari araç serisinin amiral gemisi modeli olan 13 IVECO S-Way çekici ve güçlü hafif ticari aracı 1 Daily ile destek sağlayacak. IVECO kamyonları, yarış malzemelerinin ve ekipmanlarının pistleri birbirine bağlayan güzergahlarda taşınmasından sorumlu olacak ve konukları ve hayranları ağırlayacak düzene katkıda bulunacak.

Ford Trucks Çok Silindirli Hidrojen Motorunu Ateşledi Ford Trucks Çok Silindirli Hidrojen Motorunu Ateşledi


Araçlar, MotoGP ve IVECO logoları ve motor sporlarına özgü güçlü bir yarış stilini yansıtacak şekilde tasarlanmış özel beyaz dış görünüm ile özelleştirilecek.
MotoGP sponsorluğunun yanı sıra IVECO aynı zamanda Repsol Honda Takımı Resmi Sponsoru ve Resmi Mooney VR46 Yarış Takımı Çekici Birimi Tedarikçisi olup, IVECO S-Way kamyonları ile Avrupa'da düzenlenen MotoGP yarışlarına binici ekipmanlarının taşınması için takımların lojistiğini destekliyor. 

Editör: Akın Öcal