Isuzu’nun ilk elektrikli D-MAX BEV pick-up modeli, 27 Mart-7 Nisan tarihleri arasında dünyanın en büyük pick-up üretim merkezleri arasında yer alan Tayland’da gerçekleştirilecek 45. Bangkok Uluslararası Otomobil Fuarı’nda ilk kez tanıtılacak. Isuzu'nun bu hamlesiyle D-MAX, pick-up pazarında tamamen elektriklenen ilk modeller arasında yerini almış olacak.

Sıfır emisyonlu D-MAX BEV’in ön ve arkada yeni geliştirilen e-Aks’lara sahip sürekli dört çeker sistemine sahip olacağı ve elektrikli yürür aksamın sürüş dinamiğine etkisiyle daha güçlü bir hızlanmanın yanı sıra gürültü ve titreşimin de en aza ineceği kaydediliyor.

D-MAX BEV'in dizel kardeşlerinde olduğu gibi sağlam bir şasi ve gövde tasarımına sahip olduğu belirtilirken, Lityum iyon 66.9 kWh kapasiteye sahip batarya ile donatılacağı; önde 40 kW ve arkada 90 kW olmak üzere iki elektrik motoruyla toplamda 130 kW güç üreteceği bilgisi verildi. Sınıfının standardı olan 1000 kg taşıma kapasitesi sunacak kolan elektrikli D-MAX, 3.5 tonluk çekme kapasitesiyle de dikkat çekiyor. 

Stellantis’ten Türkiye İle İlgili Önemli Açıklamalar Stellantis’ten Türkiye İle İlgili Önemli Açıklamalar

Elektrikli D-MAX, Avrupa’ya Norveç’ten girecek
Elektrikli Isuzu D-MAX BEV pick-up, 2025 yılında Avrupa’nın en güçlü elektrikli araç pazarı olan Norveç gibi belirli pazarlarda sunulmaya başlanacak. Ardından pazar ihtiyaçlarına ve elektrikli araç şarj altyapısının yaygınlığına bağlı olarak İngiltere, Avustralya, Tayland ve diğer ülkelerde de kademeli olarak satışa sunulacak.

Elektrikli D-MAX Türkiye’ye de gelecek
Yapılan açıklamada Isuzu’nun otobüs, kamyon ve kamyonet modellerinin üreticisi konumunda olan Anadolu Isuzu, D-MAX’in elektrikli versiyonunu Türkiye’de de satışa sunmak üzere planlamalar yaptığı kaydedildi. 

Editör: Akın Öcal