Renault Trucks’ın “Good Move” Belgeseline 3 Ödül Renault Trucks’ın “Good Move” Belgeseline 3 Ödül

Geçen yıl boyunca, 10.800 adet ID. Buzz van, Hannover-Stöcken'deki VWCV ana fabrikasından ayrılırken bu araçların yaklaşık 6.000 adedi şimdiden müşterileri tarafından kullanılıyor. 
Volkswagen Ticari Araçlar’ın bu başarısında ikonik Bulli’den esinlenen tam elektrikli ID. Buzz’ın pazar tarafından kabul görmesi yatıyor. 2023 Uluslararası Yılın Ticari Aracı Ödülü’nün de sahibi olan  ID. Buzz sonbaharda bayilere gelmeden önce müşteriler tarafından 21.000 adet sipariş alarak markanın beklentilerinin ötesine geçmişti. 2022 sonuna kadar ise ID. Buzz Pro ve ID. Buzz Cargo siparişleri 26.600 araca ulaştı.
VWCV Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Lars Krause, yaptığı açıklamada "ID. Buzz, GRIP 2030 stratejimizde kesin olarak belirlenmiş bir hedef olan, önümüzdeki 10 yılın başında yüzde 55 batarya elektrikli araç hedefine ulaşma yolunda bir kilometre taşını işaret ediyor" dedi. 
İçten yanmalı araç teslimatlarında düşüş
Volkswagen Ticari Araçlar 2021 yılında bir önceki yıla göre yüzde 8,6 düşüşle müşterilere toplam 328.600 araç teslim etti. 407.400 adetle teslim edilen araç sayısının üzerinde sipariş alan marka, geçtiğimiz yıla etkisini vuran tedarik sorunlarından ve Rusya-Ukrayna savaşından etkilenen Avrupalı üreticiler arasında yer alıyor. 
Volkswagen Ticari Araçlar’ın ID. Buzz ve elektrikli hariç, diğer tüm içten yanmalı modellerinin (T-Serisi, Amarok, Caddy ve Crafter) teslimatlarında yüzde 14,3'ten (T-Serisi) yüzde 4,3'e (Crafter) kadar bir miktar düşüş yaşandı. 
 

Editör: Akın Öcal