Renault Grubu ve Plug Power'ın ortak girişimiyle hidrojenle çalışan ticari araçlar geliştirmek üzere kurulan HYVIA, ilk hidrojen üretim tesisini açtı.

Renault Grubu ve Plug Power'ın ortak girişimi olan HYVIA, kuruluşundan dokuz ay sonra Renault Grubu'nun Flins, Fransa'da bulunan döngüsel ekonomi için üretim tesisi Refactory'deki hidrojen tesisini açtı.

2023 Yılın Otobüsü Ödülünü MAN Aldı 2023 Yılın Otobüsü Ödülünü MAN Aldı

Flins'teki HYVIA tesisi, bugün 3,000 metrekare ile başlayan daha geniş bir endüstriyel projenin ilk adımı olarak gösteriliyor.

Operatörler, yöneticiler ve teknisyenlerden oluşan yaklaşık 15 çalışandan oluşan ekiple başlayan bu üretim, Renault Group ve Plug Power'ın en iyi uygulamaları için öncü bir çalışma olarak gösteriyor.

2022'nin sonunda yakıt hücresi montaj ve test hattının yılda 1.000 yakıt hücresi kapasiteli olması, H2 yakıt ikmal istasyonu montaj hattı başlaması, 1MW'lık bir elektrolizörün kurulumuyla da başlayacak olan hidorjen tedarikiyle yakıt hücrelerini ve hidrojen yakıt ikmal istasyonlarını test etmek için tesis (450 kg H2 / gün) kurulumu hedefleniyor. Tesis ayrıca hidrojen motorlu forkliftlerle de çalışacak.