Hotomobil tarafından İtalya'da ilk kez tanıtılan Catchy, istendiğinde sürücü ve 2 kişilik araç olarak kullanılabilirken, istendiğinde ise station vagona dönüşerek taşıma kapasitesiyle mikto dağıtım aracı olarak kullanılabiliyor. 
Yerli olarak geliştirilen ve üretilen Catchy, modüler yapısı sayesinde kargo taşımacılığına uygun ve tek kişilik bir yatağa dönüşebilme özelliği ile Catchy, çok fonksiyonlu tek araç olarak öne çıkıyor.

Renault Trucks’ın “Good Move” Belgeseline 3 Ödül Renault Trucks’ın “Good Move” Belgeseline 3 Ödül

110 ila 130 km menzile sahip olan ve 45 km hıza ulaşabilen Catchy, iki kişi için yapma imkanı sağlıyor. Uluslararası kargo ölçülerine uygun ürünün kargo taşıma bölümü yarım euro palet ölçüsüyle uluslararası kargo standartlarına uygun bir kullanım sağlıyor. AR-GE sürecinden üretimine bütünüyle yerli ve milli bir inovasyon olan Catchy Hotomobil’in Gebze’deki fabrikalarında üretiliyor.

Hotomobil’in Genel Müdürü Pınar Kamçı, Catchy hakkında şunları söyledi: “Catchy tıpkı çağımızın gerektirdiği gibi elektrikli ve yeşil bir ürün. Üstelik sadece binek aracı olmakla kalmayıp, aynı zamanda otomotiv dünyasına yeni bir soluk getirerek ilk mikro mobil station vagon taşıma aracını ürettik. Catchy, “Combo Purpose Electric Vehicle” (CPEV) yaratıcısı konumundadır.”
 

Editör: Akın Öcal