Tamamı ADR’li ve retarderli 4 adet Renault Trucks T 460 ve 2 adet D-WIDE çekiciyle Gürkan Uluslararası Nakliyat filosundaki Renault Trucks araç sayısı arttı. 

ENLOG Filosu 20 Ford Trucks Araçla Genişledi ENLOG Filosu 20 Ford Trucks Araçla Genişledi

Ağır taşımacılık ve liman nakliyesi operasyonlarında uzman olan Gürkan Uluslararası Nakliyat, yüzde 60’ı yurt dışı ve yüzde 40’ı yurt içi taşımacığını kapsayan faaliyetlerini sürdürüyor. Sanayi ürünleri, proje ağır taşımacılığı gibi hizmetler sunan Gürkan, araç yatırımlarına 6 yeni Renault Trucks çekici ile devam ediyor. 

Gürkan Uluslararası Nakliyat, 2012’den bu yana Renault Trucks çekicileri kullanıyor. Araç parkının üçte biri Renault Trucks çekicilerden oluşan şirket, genç bir filoya sahip ve araçlarını genellikle 600.000 km’de yeniliyor. Bugüne kadar 40’a yakın Renault Trucks çekici alımını yapan Gürkan Nakliyat’ın filo yatırım kararlarında araçların peformansı kadar sağladıkları yakıt tasarrufunun da etkili olduğu kaydediliyor. 

Renault Trucks ile 3 puanlık yakıt tasarrufu 

Yeni araçlarını Koçaslanlar Otomotiv Orhanlı Şubesi’nde teslim alan Gürkan Uluslararası Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Bayram, yaptığı açıklamada; “Faaliyet alanımız gereği başlangıçta yüzde 80 oranında kısa mesafe taşımacılığı yapıyorduk. Dolayısıyla önceliğimiz yakıt tüketimi olmuyordu ancak daha sonra uzun yol taşımacılık operasyonlarını da başlattık. Bu durumda en önemli maliyet kalemimiz yakıt haline geldi. Renault Trucks çekicileri de bu uzun yol güzergahlarımızda kullanıyoruz ve diğer araçlarımıza kıyasla 3 puanlık bir yakıt tasarrufu sağlıyoruz” diye belirtti. 

Gürkan Uluslararası Nakliyat’ın yürüttüğü zorlu görevlere dikkat çeken Hayati Bayram; “Faaliyet gösterdiğimiz taşımacılık alanı gereği aracın dayanıklılığı, performansı, yakıt tasarrufu bir bütün olarak önemli. 12 yılı aşkın süredir Renault Trucks araçları kullanıyoruz. Sürücülerimiz kadar bizler de aracın performansının ve toplam sahip olma maliyetlerinin avantajlarını gözlemliyoruz” şeklinde açıkladı. 

Hayati Bayram;  “Tüm araçlarımızın bakım ve onarımlarını, şirketimiz bünyesindeki kademelerimizde yapıyoruz. Kendi yapımızda çözemediğimiz bir durum yaşandığında  Renault Trucks yetkili bayisi Koçaslanlar Otomotiv ile sonuca ulaşıyoruz. Genel araç bakımları dışında gerekli bir durum olduğunda hızlıca destek alabiliyoruz. Bu sayede iş programımızda hiç aksaklık yaşamadan araçlarımız yüksek performansta çalışmaya devam ediyor” dedi.

Satın alımlarım yüzde 80’i RTFS üzerinden
Gürkan Uluslararası Nakliyat, Renault Trucks araç alımlarında Renault Trucks Finansal Hizmetler’in (RTFS) sunduğu çözümleri değerlendiriyor. Bayram; “İlk Renault Trucks araç alımımımızdan bu yana finans kaynağımızı RTFS ile iş birliği yaparak sağlıyoruz. Bugüne kadar aldığımız Renault Trucks araçların yüzde 80’inde RTFS paketlerini kullandık. Süreçler tek elden kolay ilerlediği gibi finansal avantaj da sunuluyor” diye belirtti. 

Koçaslanlar Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan da açıklamada bulundu; “Gürkan Uluslararası Nakliyat, bizim için stratejik öneme sahip bir firma. Filolarında Renault Trucks araç sayısı giderek artıyor ve biz de hem satış hem de satış sonrası süreçlerinde tam destek sağlamaya çalışıyoruz. Satış sonrasında da müşterimizin ticaretinin durmaması için her noktada çözüm buluyoruz. İleriki dönemlerde Gürkan Uluslararası Nakliyat’ın teslim alacağı Renault Trucks araçların Turbo Compound teknolojisine sahip çekiciler olmasını temenni ediyoruz. Böylece yakıt tüketimi ve karbon emisyonlarını daha da düşürmelerinin mümkün olacağına inanıyoruz.” 

Editör: Akın Öcal