Prometeon’da İki Önemli Atama  Gerçekleşti Prometeon’da İki Önemli Atama  Gerçekleşti

 Goodyear, kamyon lastiklerinin güvenilirliğini ve performansını 24H Camions Le Mans'ta gösteriyor. 23-24 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleşecek etkinlikte, Goodyear lastik donanımlı kamyonlar limitleri zorlayacak. 
Le Mans'da tüketici lastikleriyle sıradışı performanslar sergileyen Goodyear, şimdi de Goodyear FIA ETRC kamyon yarışında Bugatti Pisti'nde performansını sergileyecek.  

Yarışa katılan kamyonlar, Goodyear'ın bu motor sporları yarış serisi için özel olarak tasarlanan 315/70R22.5 ebadındaki Kamyon Yarış Lastiği ile donatılacak. Hem Goodyear'ın laboratuvarlarında hem de yarış pistlerinde zorlu testlerden geçirilen lastiklerin, kamyon yarışlarının teknik gereksinimlerini karşılamaları ve Goodyear tarafından belirlenen yüksek kalite standartlarını korumaları sağlandı.

Goodyear Ticari Lastikler Avrupa Pazarlama Direktörü Maciej Szymański, "Sadece profesyonel yarışların zorlu taleplerini karşılamakla kalmıyoruz. Aynı zamanda sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunan lastikler sunuyoruz ve bundan da gurur duyuyoruz. Kamyon yarış lastiklerimiz, tıpkı normal ürünlerimiz gibi, en zorlu koşullarda performans ve güvenilirliğe olan bağlılığımızın bir kanıtıdır." diye konuştu.

Goodyear'ın yarış lastikleri, standart 315/70R22.5 lastiğin sağlam karkasına dayanıyor ve daha fazla denge ve direnç için titizlikle uyarlandı. Kritik faktörler arasında performansın iyileştirilmesi, aşırı ısınmanın önlenmesi ve yanal sertliğin artırılması yer alıyor. Ancak kamyon yarışlarında lastik sırtı ön plana çıkıyor. Bu nedenle kullanılan Goodyear lastikler, hem ıslak hem de kuru zeminde mükemmel yol tutuşu sağlayarak Goodyear FIA Avrupa Kamyon Yarışları Şampiyonası'na ev sahipliği yapan ülkelerdeki çeşitli iklim ve pist koşullarında tutarlı bir performans sunuyor. Lastik omuzlarının asimetrik tasarımı düzlüklerde yüksek denge ve virajlarda yol tutuşu sağlarken, lastik sırtındaki kılcal kanallar özel kauçuk bileşimiyle birleşerek üstün çekiş gücü ve tutarlı lastik özellikleri sunuyor.

Editör: Akın Öcal