Mercedes-Benz Türk’ten Yerli Tedarikçinin İhracatına Kolaylık Mercedes-Benz Türk’ten Yerli Tedarikçinin İhracatına Kolaylık

Ford Otosan bünyesinde 27 yılı aşkın süredir görev yapan ve son olarak Ford Trucks Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Serhan Turfan'ın Koç Topluluğu şirketlerinden Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş.’nin yeni Genel Müdürü olacağı bildirildi. Bu atamanın ardından Ford Trucks Genel Müdür Yardımcılığı görevine 23 Mart 2023 itibariyle Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü olarak görev yapmakta olan Emrah Duman’ın atanacağı açıklandı. 
Emrah Duman kimdir?
Ford Otosan’a 1997 yılında mühendis olarak katılan Duman servis mühendisliği, ihracat ve iş geliştirme müdürlüğü gibi birimlerde çeşitli görevler üstlendikten sonra 2014 yılında Ford Trucks İhracat ve Dış Pazarlar Direktörlüğü’ne ve en son olarak 2016’da Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü olarak atandı. Emrah Duman, Ford Trucks’ın başta Avrupa ülkelerindeki genişleemesi olmak üzere yurt dışı yayılım ve büyüme stratejisini desteklemek üzere üstlendiği birçok rolle markanın başarısına liderlik etti. İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümü mezunu olan Duman, aynı bölümde aptığı yüksek lisansının ardından Koç Üniversitesi Executive MBA Programını tamamladı. 

Editör: Akın Öcal