Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici Iveco’dan Eyüp Lojistik’e 100 S-WAY Çekici

Geçtiğimiz günlerde Ford Trucks’ta Uluslararası Pazarlar Direktörü olarak görev yapan Emrah Duman’ın Ford Trucks Genel Müdür Yardımcılığına atanmasının ardından yeni atamalar duyuruldu.
Ford Trucks Batı Avrupa Direktörlüğü’ne Burak Hoşgören, Ford Trucks Orta & Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Direktörlüğü’ne Armağan Hazar ve Ford Trucks Türkiye Direktörlüğü görevine Özenç Kırandi atandı.
Ford Trucks’ın uluslararası pazarlardaki büyüme odağını desteklemek amacıyla Ford Trucks Uluslararası Pazarlar Direktörü rolü, Batı Avrupa Direktörü ve Orta & Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Direktörü olarak ikiye bölündüğü açıklandı. 


Burak Hoşgören kimdir?
Yeni oluşturulan Ford Trucks Batı Avrupa Direktörlüğü görevine Ford Trucks Türkiye Direktörü olarak görevini sürdüren ve markanın Türkiye’de büyümesinde önemli başarılara imza atan Burak Hoşgören getirildi. Yeni görevinde Uluslararası Pazarlar Satış Sonrası ve Müşteri Sadakat Ekiplerine de liderlik edecek olan Hoşgören, 2003 yılında Ürün Geliştirme Mühendisi olarak Ford Otosan’a katıldı, 2008 yılından itibaren kamyon biriminde çeşitli roller üstlenmesi ardından, 2018 yılından itibaren Ford Trucks Türkiye Direktörü olarak çalışıyordu. Burak Hoşgören aynı zamanda son Ağır Ticari Araç Derneği (TAİD) genel kurulunda yönetim kurulu başkanlığı görevine seçilmişti.


Armağan Hazar kimdir?
Ford Trucks Orta & Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Direktörlüğü görevine, sorumlu olduğu pazarlarda Ford Trucks’ın büyümesine önemli katkılar sağlayan Ford Trucks İspanya ve Portekiz Ülke Müdürü Armağan Hazar atandı. İş yaşamına 1998 yılında Ford Otosan’da proje mühendisi olarak başlayan Hazar, Proje Koordinasyon ve Ürün Geliştirme Yöneticisi olarak görev aldıktan sonra 2013 yılında Ford Trucks Pazarlama Müdürü olarak atandı. Ardından sırasıyla, Ford Trucks’ın Çek Cumhuriyeti, Benelüks ve Kuzey Avrupa ve son olarak halen yürütmekte olduğu İspanya ve Portekiz ülke müdürü olarak görev aldı. 


Özenç Kırandi kimdir?
Ford Trucks Türkiye Direktörlüğü görevine ise, Almanya, Avusturya & İsviçre Ülke Müdürü olarak görev yapmakta olan Özenç Kırandi atandı.  Ford Otosan kariyerine Metot Mühendisi olarak Üretim ekiplerinde başlayıp, sonrasında Türkiye Satış Alan Liderliğinde; Satış Planlama, Filo Satış Liderliği ve Satış Liderliği gibi farklı görevlerde yer alarak devam eden Kırandi, Türkiye’deki başarıları sonrasında Ford Company çatısı altında Almanya’da Avrupa Satış Koordinatörlüğü görevinde yer aldı ve 2019 yılından bu yana Ford Trucks İş alanı altında Avrupa’nın en büyük pazarı Almanya’yı ve ardından Avusturya’yı Ford Trucks’a kazandırdı.

Editör: Akın Öcal