Ford Trucks, uluslararası ticaret için önemli bir taşımacılık rotası olan ve son yollarda yük hacmi katlanan Orta Koridor boyunca etkisini arttırmayı hedefliyor. Kazakistan’da dünyanın önde gelen otomotiv markalarını 25 yılı aşkın süredir temsil eden TH Group'un bir parçası olan Turbotrucks Kazakistan, kapsamlı kamyon işletmeciliği geçmişinin yanı sıra Avrupa ve Asya'da 9 farklı ülkede de otomotivle ilgili çeşitli faaliyetler yürütüyor.

Avrupa Birliği’nin hemen hemen yarısına eş değer bir yüz ölçümüne sahip olan Kazakistan’ın geniş coğrafyası, Ford Trucks’a güvenilir ve yüksek kalitede hizmet sunma imkânı tanıyacak. Kazakistan aynı zamanda Avrupa ve Asya’yı bir araya getiren güzergâhıyla Avrupa Birliği ile pek çok ortaklığa sahip. Ülke, Avrupa'ya ve Avrupa'dan taşımacılıkta önemli bir kavşak noktası konumunda bulunuyor. 

İlk etapta Almatı’da satış, satış sonrası servis ve yedek parça hizmetiyle faaliyetlerine başlayacak olan Ford Trucks, iki yıl içinde ticari ve madencilik faaliyetleriyle öne çıkan beş kente daha genişleyerek 2025 itibarıyla toplam altı ana şehirde konumlanacak.  

Volvo Trucks’ın Verimli Aero Serisi Türkiye’de Tanıtıldı Volvo Trucks’ın Verimli Aero Serisi Türkiye’de Tanıtıldı

Duman: “Müşterilerimizi en üst düzey çözümlerle güçlendireceğiz”
Ford Trucks ile Turbo Trucks Kazakistan arasındaki bu iş ortaklığı, 31 Ağustos 2023’te yöneticilerin ve temsilcilerin katıldığı bir imza töreniyle resmiyet kazandı. 

Törende konuşan Ford Trucks Lideri Emrah Duman, şu ifadeleri kullandı: “Kazakistan'ın ağır ticari araç pazarında yeni ve çok değerli bir ortakla hizmet verecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kazakistan, modern İpek Yolu boyunca güçlü bir varlık oluştururken önemli bir adıma işaret ediyor. Yüz ölçüm olarak çok geniş bir coğrafi alanda servis hizmeti sağlamış oluyoruz. Bu stratejik hamle ile uluslararası müşterilerimize hizmet vermek, onlara güvenilir satış sonrası hizmetler ve yedek parçalara kolay erişim sunmak için daha iyi bir konumdayız. Kazakistan'daki fırsatlar çok geniş, bu ortaklığımızın karşılıklı başarı ve büyümeye yol açacağından ve müşterilerimizi en üst düzey çözümlerle güçlendireceğinden eminiz.”

Editör: Akın Öcal