2007 yılında Tofaş Bursa fabrikasından Minicargo projesi sonucu dünya yollarına çıkan ve hem ülkemizde hem de ihraç pazarlarında büyük başarı kazanan Fiat Fiorino, yenilenerek satışa sunuldu. Fiat Professional ailesinin en küçük üyesi, ön ızgarasına üzerinde motor kaputunun üzerine yerleştirilen  yeni Fiat logosu daha güncel bir görünüm kazandı.

Yenilenen Fiat Fiorino’nun tasarımında “titanyum gri” ayna kapakları ve tavan raylarının dikkat çekerken 16 inç alaşım jantlar ve aynı renkteki ön ızgara çerçevesi ile ön tampon koruması ilk bakışta göze çarpıyor. Fiorino’nun yine titanyum grisi yan koruma çıtaları ve arka tampon koruması ise tasarım bütünlüğü sağlıyor. Aracın iç mekanında da dokunuşlar göze çarparken, kapı panellerinde koltuklarla uyumlu siyah kumaş, deri kumaş kenarları ve koltuklarda açık gri dikiş desenleri yer alıyor.  

Yeni Mercedes-Benz Sprinter İnceleme ve Test Sürüşü Yeni Mercedes-Benz Sprinter İnceleme ve Test Sürüşü

2,8 metre küpe varan sınıfının en iyi yükleme hacmini sunan Fiorino, EBD destekli ABS, ESP, ASR, yokuş kalkış desteği, sürücü ve yolcu ön ve yan hava yastığı, klima, yağmur sensörü, karanlık sensörünün haricinde elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar, fonksiyonel deri direksiyon simidi ve vites topuzu, alüminyum alaşımlı jantlar gibi özelliklerle zengin bir donanım listesine sahip.

Fiorino’da 7 inç dokunmatik tablet ekran Apple CarPlay ve Android Auto teknolojisiyle sunuluyor. Pop, Safeline ve Premio isimli; üç farklı donanım seçeneği bulunan Fiorino Combi’nin “Safeline” versiyonunda 7 inç tablet ekran, “Premio” versiyonda ise 7 inç tablet ekran ile Apple CarPlay ve Android Auto teknolojisi standart olarak satışa sunuluyor.  1.3 litrelik Multijet, 95 HP’lik dizel motorlu versiyonun haricinde, 1.4 litrelik 77 HP’lik benzinli ve 1.4 litrelik benzinli ve fabrika çıkışlı LPG dönüşümlü versiyonla tercih edilebilen ve yenilerek Fiat showroomlarındaki yerini alan Fiorino’ya 208 bin 900 TL başlangıç fiyatıyla sahip olunabiliyor.

Editör: Akın Öcal