Karavancılıkla ilgili Alman ihtisas dergisi “Promobil” okuyucuları, FIAT Ducato’yu üst üste 15. kez En İyi Karavan Temel Aracı olarak seçtiler. 
FIAT Professional modeli Ducato’nun karavanlar için temel oluşturan çeşitli versiyonları, Avrupa'nın en büyük karavan üreticileriyle birlikte tasarlandı ve geliştirildi. 
Gezi aracı sektörünün hem FIAT Professional hem de Ducato modeli için uzun soluklu ve stratejik bir iş alanı olarak görüldüğü kaydedilirken, modelin başarılı çizgisinin temelinde aracın geliştirme aşamasından itibaren eklentiler için bir platform olarak tasarlama stratejisi olduğu vurgulanıyor. Modülerlik, otomobil benzeri sürülebilirlik ve çok yönlülük özellikleriyle öne çıkan Ducato, bugün
karavan olarak tüm Avrupa'da 700.000'den kullanıcıya ulaştı. 
FIAT, bu alandaki gördüğü ilgiye paralel olarak Ducato karavan sahiplerine özel olarak 51 ülkede 15 dilde ücretsiz telefonla yardım hizmeti vererek arızaların yanı sıra her türlü bilgilendirmeyi de yapıyor.

2024 Teknoloji Günü’nde ZF’ten Hibrit Şanzıman Sürprizi 2024 Teknoloji Günü’nde ZF’ten Hibrit Şanzıman Sürprizi

1981'de ilk modeli yollara çıkan Ducato sınıfının çok yönlü modellerinden biri olarak 40 yılı aşkın süredir İtalya Atessa'daki Stellantis fabrikasında üretiliyor.
 

Editör: Akın Öcal