IVECO BUS Türkiye’de Ürün Gamını Çeşitlendiriyor IVECO BUS Türkiye’de Ürün Gamını Çeşitlendiriyor

Türkiye’de otobüs ve kamyon üretimiyle geniş bir faaliyet alanına sahip olan Mercedes-Benz Türk’ün çatı şirketi Daimler Truck AG bünyesindeki EvoBus GmbH, 12 Temmuz itibarıyla isim değişikliğine giderek Daimler Buses GmbH adını aldı. İsim değişikliği Avrupa genelinde gerçekleşti ve yerelde EvoBus’a bağlı tüm şirketler de aynı isimle yeniden adlandırıldı.  ‘BusWorld Home’ adıyla bilinen EvoBus hizmet merkezleri de ‘Daimler Buses Hizmet Merkezleri’ adını aldı.
 
Daimler Buses CEO’su Till Oberwörder, isim değişikliğiyle ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: "EvoBus ile gurur duyduğumuz başarılı iş birliğimizi yaklaşık 30 yıldır sürdürüyoruz. Daimler Buses GmbH olarak yeni bir döneme adım atıyoruz. Önümüzdeki dönem için yeni planlarımız, hedeflerimiz var. Sektörümüzün emisyonsuz ulaşım alanındaki dönüşümüne öncülük ederken yeni müşteriler kazanmak ve kendi bünyemizde yeni yetenekler yetiştirmek istiyoruz. İsim değişikliğiyle birlikte bu hedefimize bir adım daha yaklaşırken, bundan sonra iki marka arasındaki iş birliğine dair ayrıca açıklama yapma gereği de duymayacağız."

Avrupa’da 13 şirket 10 bin kişilik iş gücü 
Mercedes-Benz Omnibusse'nin Kässbohrer Setra markasıyla birleşmesinin ardından, otobüs ve yolcu otobüsü üreticileri 28 yıl önce ‘EvoBus’ şemsiye markası altında birleştirilmişti. EvoBus'ın hâlihazırda Avrupa genelinde yaklaşık 10.000 kişilik bir iş gücü ve 13 bağlı şirketi bulunuyor.
 

Editör: Akın Öcal