TET Global Lojistik’ten Kadın Kamyon Sürücülerine Destek TET Global Lojistik’ten Kadın Kamyon Sürücülerine Destek

Doğu ve Orta Avrupa genişlemesinin ardından Batı Avrupa’da İspanya, Portekiz, İtalya, Belçika, Lüksemburg ve Avrupa’nın büyük kamyon pazarları Almanya ve Fransa’da yapılanmasını tamamlayan Ford Trucks, Estonya ile kıta genelinde 46 ülkeye ulaşmış oldu.
Ford Trucks, kuzey ülkelerine açılımda kilit rol oynayan Estonya pazarında Ford Trucks OÜ ile iş birliği yapacak. Ford Trucks OÜ, Estonya merkezli ve İskandinavya’da 15 yıldır büyümeye devam eden KB Auto Eesti OÜ’nün yan kuruluşu. Estonya, Finlandiya, İsveç ve Norveç’te yan kuruluşları bulunan KB Auto Eesti OÜ, İskandinavya’nın en büyük ikinci el ağır ticari ekipman satıcısı olarak faaliyet gösteriyor. 
Ford Trucks Lideri Serhan Turfan, Avrupa'nın Ford Trucks’ın ana ihracat pazarı olduğunu ve Estonya’nın global büyüme planlarında önemli bir role sahip olduğunu söyledi. Yapılanma sürecine devam edeceklerini söyleyen Turfan, “İskandinav yarımadası, Avrupa Birliği ve Orta Asya ve Kafkaslar Bölgesi arasında yer alan stratejik konumu ile Estonya lojistik faaliyetler açısından kritik önem taşıyor. Bu ülkede faaliyet göstermemiz küresel büyüme planlarımız kapsamında değerli bir adım. Ford Trucks olarak, Avrupa’da kalıcı ve güçlü büyüme için gerekli hazırlıklarımızı tamamlıyoruz, 2024 yılına kadar Kuzey Avrupa ülkelerine giriyoruz ve büyümemiz aynı hızla devam edecek. 2025 yılına kadar 55 pazarda olmayı hedefliyoruz, sırada Hollanda, Danimarka ve İsviçre var” dedi.
 

Editör: Akın Öcal