Türk ağır ticari araç pazarında 2023 yılının ilk 6 ayında en çok tercih edilen ithal çekici markası olan Scania, Konya merkezli Erkan AGRO’ya  10 adet Scania R500 ve R540 çekiciyi teslim etti. Teslimat töreni Doğuş Otomotiv – Scania Yetkili Satıcı ve Servisi Konya Ağır Vasıta tesislerinde düzenlendi. 

Scania Bölge Satış ve Filo Yöneticisi Hüseyin Safa Gün, Konya Ağır Vasıta yatırımcılarından Hüseyin Zeybek ve Bayi Satış Direktörü Mehmet Canlıer tarafından yeni Scania araçları, Erkan AGRO firma sahibi Erkan Genç’e teslim edildi.
Konya Ağır Vasıta yatırımcılarından Hüseyin Zeybek, teslimat töreni sırasında yaptığı açıklamada, sektörünün önde gelen firmalarından bir tanesi olan Erkan AGRO’ya yapılan bu teslimat ile oluşan iş ortaklıklarının gelişerek devam etmesini arzu ettiklerini belirterek, yeni araçlarının hayırlı olmasını diledi.

ENLOG Filosu 20 Ford Trucks Araçla Genişledi ENLOG Filosu 20 Ford Trucks Araçla Genişledi

Genç: “Artan yakıt maliyetleri verimliliğin önemini arttırdı”
Erkan AGRO firma sahibi Erkan Genç ise yeni şirketleri ile hububat sektöründe yurt içinde ve yurt dışına ihracat yaparak faaliyet göstermek devam etmek istediklerini söyledi. 

Genç, “Türkiye’deki ve Avrupa’daki sanayicilere hububatı kaliteden ödün vermeden ulaştırmayı hedeflerken, en hızlı, güvenilir  ve  kaliteli ürünleri alıcıya hakkıyla ulaştırmak için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bugün teslim aldığımız araçlarımız ile toplam 30 araçlık bir filoya ulaştık. Artan akaryakıt fiyatlarının lojistikte en büyük maliyet kalemi olduğu göz önünde bulundurulduğunda, Scania araçlarının yakıt verimliliği ile ilk beş periyodik bakımın Türkiye genelindeki bütün Scania Yetkili servislerinde ücretsiz olarak araca tanımlı olması yapılan bu yatırımı daha değerli bir hale getirdi” dedi. 

Editör: Akın Öcal