2024 Teknoloji Günü’nde ZF’ten Hibrit Şanzıman Sürprizi 2024 Teknoloji Günü’nde ZF’ten Hibrit Şanzıman Sürprizi

1975 yılından beri süren iş birliği IVECO sürücülerinin ihtiyaçlarını karşılamak için binlerce saat süren ortak mühendislikle üretilen üstün nitelikli elektrikli araç sıvılarının üretilmesiyle devam ediyor. 
Iveco'nun ikonik hafif ticari modeli Daily araçlarının ’elektrikli ikizi‘ olarak tanımlanan eDaily, özellikle şehir içi lojistik operasyonalrının sıfır emisyon hedeflerine ulaşmasında önemli bir katkı sağlarken araçların daha uzun ömürlü olması için performans artıran sıvılarla destekleniyor.
PETRONAS Iona Integra Plus, sistemin dayanıklılığını sağlarken yağın çalkalanmasından kaynaklanan kayıpları azaltmak için eDAILY e-Transfer (elektrikli şanzıman) kutusuna özel olarak tasarlanmış. Bu, standart sıvılardaki daha yüksek viskozitelerle karşılaştırılabilir ve yüksek sıcaklıklarda bile oksidasyon özellikleri sunuyor. 
eDAILY araçları, verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve en son yönetmelik gereksinimlerini karşılamak için hafif ve ağır hizmet araçları da dahil olmak üzere tüm IVECO aksları için geliştirilmiş bir SAE 75W -85 aks yağı olan PETRONAS Tutela Axle 900 HD'yi de kullanacak.
PETRONAS EMEA Bölge Yöneticisi Domenico Ciaglia, “Uzun ve zorlu yolculukları tercih eden pek çok IVECO sürücüsü için rakipsiz performansın hayati önem taşıdığını biliyoruz. IVECO'nun yeni eDAILY elektrikli araçları için PETRONAS Iona ve Tutela ürünleri, iki şirket arasındaki iş birliğinin önemli bir göstergesi. İnovasyon, ortak mühendislik ve iş birliklerindeki ortak çabaların, otomotiv endüstrisi için daha sürdürülebilir bir gelecek yaratılmasına kesinlikle katkıda bulunacağını söylemek mümkün görünüyor."
 

Editör: Akın Öcal