DHL'in sürdürülebilir filosunu genişleterek karbon ayak izini azaltma ve karayolu taşımacılığının karbonsuzlaştırılmasına katkıda bulunma taahhüdünü yerine getirmede önemli tole sahip olacak olan kamyonlar öncelikle DHL paket merkezlerinde merkezler arası taşımacılıkta kullanılacak.

IVECO S-Way CNG kamyonları, uzun yıllardır düşük emisyonlu alternatif yakıtlı güç aktarma organları konusunda uzmanlaşmış Iveco Group markası olan FPT Industrial'ın bio-CNG ile çalışabilen Cursor motorlarıyla donatılıyor. Çöp gibi atık malzemelerden elde edilen sürdürülebilir yenilenebilir bir yakıt olan Bio-CNG kullanımı CO2 emisyonlarını bir dizel motora kıyasla yüzde 95'e kadar azaltabilir ve gaz gübreden elde edilirse yüzde 120'ye kadar negatif karbon ayak izi bile elde edilmesine katkıda bulunuyor.

DAF Filo Yönetimini PACCAR Connect'le Sağlıyor DAF Filo Yönetimini PACCAR Connect'le Sağlıyor

Sıkıştırılmış Doğal Gaz teknolojisinin şu anda emisyonları azaltmak için piyasadaki en olgun çözüm olduğunu aktaran Iveco Group Kamyon İş Birimi Başkanı Luca Sra,  "IVECO S-Way CNG'miz son derece verimli bir performans sağlarken, günümüzde mevcut olan en çevre dostu yakıtların faydalarını en üst düzeye çıkarmaktadır. Çevresel etkilerini azaltma ve daha sürdürülebilir bir geleceğe katkıda bulunma çabalarında DHL ile ortaklık yapmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Editör: Akın Öcal