Barlas Lojistik 30 Tırsan Intermodal Multi Ride Aldı Barlas Lojistik 30 Tırsan Intermodal Multi Ride Aldı

Türkiye’de dahil olmak üzere tüm dünyada zayıflamaya başlayan taşımacılık  etkilerine rağmen DHL Group, yüzde 8,4'lük cazip bir FVÖK marjı elde ederek, 20,1 milyar Euro gelir ve 1,7 milyar Euro faaliyet karı (FAVÖK) açıkladı.

Yapılan açıklamaya göre DHL Group, geniş lojistik portföyünden yararlanmaya devam ediyor. DHL Express ve DHL Global Forwarding, Freight bölümlerinin küresel ekonomiyle olan ilişkileri daha güçlü olsa da DHL Supply Chain'in uzun vadeli müşteri sözleşmeleri, ikinci çeyrekte istikrarlı bir kazanç durumu ve daha fazla büyüme elde edilmesini sağladı. 

DHL Group CEO'su Tobias Meyer, “Dengeli portföyümüz ve küresel varlığımız sayesinde dayanıklılığımızı bir kez daha gösterebildik. Bu, özellikle küresel ekonomik ivmenin zayıf olduğu dönemlerde daha belirgin bir şekilde görünüyor. Mevcut makro ortamla başa çıkmak için erken aşamada doğru önlemleri aldık. Bu önlemler ve çalışanlarımızın özverili çabaları, pandemi öncesi yılların çok üzerinde gerçekleşen yüksek kazanç seviyemize de yansıyor” şeklinde konuştu.

Orta vadede daha fazla büyüme beklediğini kaydeden DHL Group, altı ayda 3,3 milyar Euro kazanç elde ederek 2023 için FVÖK hedefinin önceden 6,0 milyar Euro olan alt sınırını 6,2 milyar Euro'ya yükseltti.

Editör: Akın Öcal