Türkiye çapındaki yetkili satış ve servis yapılanmasına hız veren DAF Trucks Türkiye, Bursa Ağır Vasıta (BAV) iş birliğiyle Mersin’de yetkili satış ve servis merkezinin açılışını gerçekleştirdi. Toplam 8 bin metrekare alandan oluşan ve zaman içinde genişlemesi planlanan tesisin açılışı törenine; Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Başkanı Lokman Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan ve Yakup Koçaslan, Bursa Ağır Vasıta Genel Müdürü Ahmet Uğur, DAF Trucks Türkiye Genel Müdürü Gregor Van Der Mark, DAF Trucks Türkiye Satış Direktörü Mert Ersoylu ve davetliler katıldı. DAF Trucks’ın Akdeniz Bölgesi’nde büyüme stratejisine büyük katkı vermesi planlanan DAF-BAV Yetkili Satış ve Servis Merkezi çatısı altından Tırsan Treyler ve satış ve servis hizmetleri de verilecek. 

Koçaslan: “Paydaşlarımızı rekabetçi yapacağız”
Açılış bir konuşma yapan konuşan Bursa Ağır Vasıta Yönetim Kurulu Üyesi Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, Mersin taşımacılara DAF araçların yüksek performansı, güvenliği, yakıt tüketimindeki avantajı ile güç katacağını ifade etti. Koçaslan, “İşimizi daha iyiye taşıyacak cesarete ve deneyime sahibiz. Paydaşlarımızı daha rekabetçi yapacak ve onların yüklerini hafifletecek hizmet sunacağız. Türkiye’nin en güçlü operasyonunu sunmak için Mersin’deyiz” dedi.

ENLOG Filosu 20 Ford Trucks Araçla Genişledi ENLOG Filosu 20 Ford Trucks Araçla Genişledi

Ersoylu: “Üst kalite araçlara üstün servis ağı”
Törende bir konuşma yapan DAF Trucks Türkiye Satış Direktörü Mert Ersoylu da Bursa Ağır Vasıta’nın Bursa’daki başarısını Mersin’de de göstereceğine inandıklarını söyledi. DAF Trucks olarak taşımacılara üst segmentte bir araç sundukları vurgulayan Ersoylu, 9 aylık bir çalışma sonucunda hayata geçirilen tesisle üst kalite araçları, üstün servis ağı ile nakliyecilere sunduklarını söyledi.

Mersin Türkiye’nin taşımacılık merkezi
Türkiye’de taşımacılık faaliyetlerinin en önemli merkezlerinden biri olan Mersin, yüksek C2 uluslararası taşımacılık belgesine sahip nakliyeci profiliyle dikkat çekiyor. Türkiye’nin yaş sebze meyve ihracatının merkezi olan Mersin, uluslararası limanı ve güçlü transit rotalarıyla beraber yükselen bir yatırım trendinde bulunuyor. 

Editör: Akın Öcal