Türkiye'de müşteri deneyiminin yükselen öneminin vurgulandığı ve Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenen bu yılki ödül töreninde, müşteri deneyiminde en yaratıcı ve etkileyici projelerin sahipleri belli oldu.

Türk Sürücülerinin Vize Sorunu BM’de Görüşüldü Türk Sürücülerinin Vize Sorunu BM’de Görüşüldü

6. CX AWARDS TURKEY® ödül töreninde, dijital satın alma trendlerinin öne çıkacağı 2024 yılına dair öngörüler tartışıldı. Yapay zeka ve botlarla yaratılan müşteri deneyiminin daha verimli, kullanıcı dostu ve hızlı hale geleceği vurgulandı. 


6. CX AWARDS TURKEY  Jüri Başkanı Prof. Dr. Can Erdem yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Türkiye'nin e-ticaret alanındaki önemini vurgulamak adına Nice Medya tarafından hayata geçirilen bu ödül programını bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. 2024'te dijital satın alma eğilimlerinde beklenen artış, müşteri deneyiminin dijital dönüşümle paralel olarak gelişeceğinin bir göstergesidir. Yapay zekâ, makine öğrenimi ve yeni teknolojilerle müşteri etkileşimlerini daha verimli hale getirerek kişiselleştirilmiş deneyimlerin önemini vurguluyoruz. CX AWARDS TURKEY, 6 yıldır sektördeki en başarılı projeleri öne çıkararak, bu alandaki gelişimi teşvik etmeye devam ediyor."

Türkiye'ye Özgü Tasarımla Gelen İlkler
Ödül programının bu yılki vurgularından biri, Türkiye'nin eşsiz zekâsını ve yaratıcılığını öne çıkaran ödüllerle tanıştırmak oldu. Öne çıkan projelerin ve ödüllerin Türkiye'ye özgü bir tasarımı yansıttığı belirtildi. Jüri bağımsızlığına ve yerel dokunuşa vurgu yaparak, ödül programının sektördeki öncü konumunu koruduğuna dikkat çekildi. 
Sponsor: ECHO CCS 
Bu yılki ödül töreninin ana sponsoru ECHO CCS ile yapılan iş birliği, gecenin önemini daha da arttırdı. ECHO CCS'nin katkılarıyla zenginleşen etkinlik, sektördeki liderleri bir araya getirdi.
Ödül Alan Markalar ve Projeler
Tarımdan e-ticarete, bankacılıktan enerji sektörüne kadar uzanan geniş bir yelpazede markaların mücadele ettiği ödül kategorilerinde bazı kazananlar şunlar:
Akbank 
Aksigorta 
Teknosa 
Hepsiburada 
Vestel 
A101
Flormar 
Nesine.Com 
Vakifbank
Yemeksepeti 
İgsaş 
Yapi Kredi 
Tredaş 
Mediamarkt 
MNG 
 

Editör: Akın Öcal