Alman iş dünyası dergisi Manager Magazin’in Alman otomotiv tedarikçisi Continental’deki kaynaklarına dayandırdığı bilgiye göre, olası satışın Denetleme Kurulu Başkanı Wolfgang Reitzle ve CEO Nikolai Setzer'in ile yönetim kurulu tarafından planlanan şirketin daha geniş bir yeniden yapılanmasının parçası olacak.

Son yıllarda kârlılığını yeniden yapılandırmak ve artırmak için bir dizi adım atan küresel otomotiv tedarikçisi Continental’in piyasa değeri 2018'de 50 milyardan 13 milyar avroya düştüğü kaydedildi. 

İlk Prometeon Markalı Lastikler Mısır’da Tanıtıldı İlk Prometeon Markalı Lastikler Mısır’da Tanıtıldı

Şirket, Şubat ayında ContiTech'i altı bölümden Avrupa, Amerika ve Asya Pasifik olmak üzere birer bölüm halinde yeniden organize ettiğini ve otomotiv faaliyetlerini elektromobiliteye yönelik ayrı bir birimde topladığını açıklamıştı. 

Manager Magazin'e göre, kayışlar ve sızdırmazlık sistemleri konusunda uzmanlaşmış ve 2 milyar Euro’nun  üzerinde geliri olan bu birimin iki yıl içinde ayrılması bekleniyor. Manager Magazin'de birimin satılabileceği, daha fazla bölünebileceği veya başka bir şirketle birleştirilme seçeneklerinin masada olduğu kaydedildi.  
 

Editör: Akın Öcal