Avrupa’daki en büyük ikinci motokaravana dönüşüme uyumlu araç tedarikçisi konumundaki Citroen, Type Holidays ile retro dış görünümü modern iç tasarımla birleştiriyor. Yakın zamanda Avrupa’daki Citroën yetkili satıcılarında satılması planlanan “Holidays”, Citroën Type H ile modern SpaceTourer’ı bir araya getiriyor.


İtalyan karoser üreticisi Caselani imzalı Type H görünümündeki bir SpaceTourer ile bu mirasını sergiliyor. Citroën ile uzun yıllara dayanan ortaklığı bulunan Caselani, marka ile farklı türde “Neo-Retro” gövde tasarımlarına imza atıyor ve “Van Life” için farklı bir seyahat şekli sunuluyor. 

2 metrelik yükseklikle kapalı otoparklara giriş
Yüksekliği 2 metrenin altında olan Type Holidays, gerek şehir içindeki otoparklarda gerekse de plajlardaki park alanlarında rahatlıkla yer alabiliyor. Bu sayede tüm yıl boyunca günlük olarak da kullanılabiliyor. Avrupa’da her yıl yaklaşık 90.000 adet yeni araca denk gelen bu segment, tüm konaklama tipi araçlarının yarısından fazlasını oluşturuyor.


 
SpaceTourer’a ait nitelikler ve özel donanımlar
Citroën Type Holidays, Citroën SpaceTourer’ın ferahlık, konfor, sessiz çalışma karakteri, kolay erişim ve havadar iç mekan için iki sürgülü yan kapı, bağımsız açılan bagaj kapağı camı ve daha bir çok özelliği sunuyor. Dört kişinin ihtiyaç duyabileceği alan ve altyapıyı sunan Citroën Type Holidays gibi özel araçları hazırlamak üzere dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olarak Bravia Mobil ile iş birliği yapıyor.
 
Citroën Type Holidays özellikleri
Citroën Type Holidays’in içindeki yaşam alanında dik durmayı sağlayan açılır tavan, gece modunda iki kişinin kalabileceği geniş bir yatak barındırıyor.

İki kişilik rahat bir yatak oluşturmak için yan yana iki koltuk açılabiliyor. Ayrıca bu koltuklar, depolama alanına yer açmak için de tamamen çıkarılabiliyor.

Aracın arkadaki yaşam alanına doğru dönebilen iki ön koltuğu da bulunuyor.

VW ID. Buzz Daha Uzun Daha Güçlü Kardeşlere Kavuştu VW ID. Buzz Daha Uzun Daha Güçlü Kardeşlere Kavuştu

Pişirme alanı, lavabo ve buzdolabı gibi ekipmanları barındıran eksiksiz bir mini mutfak yerleştiriliyor. 

Yemek veya çalışmak için katlanabilir bir masa ve eşyaları saklamak için birkaç dolap uygulanıyor.
 
Kabin içinde optimum sıcaklığı sağlamak üzere bir Webasto ısıtma sistemi ekleniyor.

Editör: Akın Öcal