Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Gebze’de Açıldı Mercedes-Benz Parça Lojistik Merkezi Gebze’de Açıldı

2007 yılında Mermerler Otomotiv distribütörlüğü ile Türkiye’ye gelen ancak bir süre sonra çeşitli nedenlerden dolayı satışları kesilen Chery, yeniden ülkeye dönüşünü, 28 Aralık Çarşamba akşamı İstanbul’da özel bir gala yemeğiyle birlikte duyurdu.
Chery, üç SUV modeliyle 2023 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satılmaya başlanacak. Chery, TIGGO 7 PRO, TIGGO 8 ve OMODA 5 olmak üzere 3 modelini Türkiye pazarında satışa sunmaya hazırlanıyor.
Chery Türkiye Başkanı Fenghuo Si lansmanda yaptığı konuşmada Chery’nin teknoloji ve AR-GE’ye yaptığı yatırımlardan bahsederek dünya çapında 5 merkezde 7000 çalışanla geliştirme faaliyetlerini sürdürdüklerini kaydetti. Fenghuo Si, yeni enerjiler konusunda Chery’nin elektrikten, hibrite ve hidrojene kadar çevreci teknolojileri geliştirme konusundaki kararlılığından bahsetti. 
Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan da yaptığı konuşmada büyük bir değişim geçiren Türk otomotiv pazarının istikrarlı bir şekilde devam ettiğini kaydetti. SUV araçların artan payını da göz önüne alarak Türkiye’deki faaliyetlerine 3 SUV modelle başlayacaklarını kaydeden Turan, bu 3 modelin de benzinli ve otomatik şanzımanlı olacağını açıkladı. 
Turan, Türkiye’nin 7 bölgesinde 2023’te 25 yetkili satıcı ile çıkacakları yolda kısa zamanda 40 noktaya ulaşmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi. 
Türkiye’ye 3 SUV modeliyle girecek olan Chery’nin zaman içinde model yelpazesini genişletirken ticari araçları da sunabileceği kaydedildi. Chery daha önce Türkiye pazarına binek araçların yanı sıra küçük hafif ticari sınıfındaki aracı Taxim’i sunmuştu.
 

Editör: Akın Öcal