MAN Türkiye Bir Kez Daha Yılın Pazarı Ödülünü Aldı MAN Türkiye Bir Kez Daha Yılın Pazarı Ödülünü Aldı

Alman Huss-Verlag Yayınevi‘nin yayınladığı online dergi Busplaner tarafından 6’ıncı kez düzenlenen “Uluslararası Busplaner Sürdürülebilirlik Ödülleri”nin kazananları açıklandı. Continental ve Conti Urban lastik serisi, “Lastikler ve Lastik Yönetimi” kategorisinde ödüle layık görüldü. Avrupa Otomotiv Tedarikçileri Birliği (CLEPA) adına Boston Consulting tarafından yakın zamanda gerçekleştirilen araştırmada, toplam sahip olma maliyetinin hala en önemli öncelik olmasına rağmen, sürdürülebilirlik faktörlerinin hem orijinal ekipman hem de yenileme pazarı için giderek önem kazanan satın alma kriterleri haline geldiğini gösterdi. Continental açısından sürdürülebilirliğin maliyetle eşdeğerde olduğuna ve bunun pazarda giderek artan bir ilgi gördüğüne dikkat çeken Continental Yenileme Lastikleri Pazarlama Müdürü Timo Röbbel, “Busplaner Sürdürülebilirlik ödülü, doğru bir stratejiyle ilerlediğimizin önemli bir kanıtı” dedi.

Uluslararası Busplaner Sürdürülebilirlik Ödülleri, ekonomik başarıyı sosyal sorumluluk ve çevrenin korunması ile birleştiren otobüs sektörünün öncü şirketlerine veriliyor. Akıllı Conti Urban otobüs lastikleriyle Continental, dijital çözümler yardımıyla müşterilerinin giderek artan taleplere cevap vermelerine yardımcı oluyor. Conti Urban lastik serisi, ContiConnect şehir içi trafiğin taleplerini karşılıyot. 2023 yılından bu yana, tüm ürün yelpazesine fabrikada en yeni nesil sensörler takılıyor. Bu sensörler, müşterilerin ContiConnect On- Site akıllı telefon uygulaması ile lastik verilerini Bluetooth üzerinden kolayca ve rahatça almalarını sağlıyor.

Dijital lastik yönetimi ile gerçekleşen filo maliyetlerini en aza indirmek mümkün oluyor. Lastik sensörleri ayrıca uzaktan filo izleme ve öngörücü servis planlaması gibi hizmetler için de temel oluşturuyor. 
 

Editör: Akın Öcal