Brisa, Arvento Mobil Sistemler'ini (Arvento) satın alma sürecini tamamladığını duyurdu. Yüzde 88,89 sermaye payına karşılık gelen satın alma, Brisa’nın ortakları Bridgestone’un ve Sabancı Holding'in de stratejik vizyonları doğrultusunda yapıldı. Türkiye pazarında araç takip ve filo yönetim sistemleri alanında önemli bir teknoloji sağlayıcısı konumunda olan Arvento,, 56.000’den fazla filo müşterisine telematik, IoT çözümleri ve araç takip sistemleri sağlıyor.

Haldex Türkiye’nin Fren Servisleriyle İstanbul’da Buluştu Haldex Türkiye’nin Fren Servisleriyle İstanbul’da Buluştu

Bu satın alma, Brisa’nın lastik odağındaki mevcut iş portföyünü mobilite çözümleri işine dönüştürmesine olanak sağlayacak. Aynı zamanda, Brisa mevcut güçlü lastik ürünlerini ve servis ağını Arvento filo yönetim platformu ile entegre ederek geliştirmeyi hedeflediği için sinerji yaratacak.

Anlaşma ile ilgili Brisa CEO’su Haluk Kürkçü şunları söyledi: “Lastiğin ötesinde hizmetler sunarak, filo sahiplerinin ve sürücülerin hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Bu hamleyle beraber, bütünleşmiş mobil sistemlere ve veri analitiğine dayalı filo yönetim hizmetleri ile müşterilerimize kolaylık, verimlilik ve üretkenlik sağlayacağız. Bu, işlerimiz için heyecan verici bir dönem ve yolculuğumuza özverili ve son derece yetenekli Arvento ekibini kattığımız için mutluyuz” dedi.

Arvento’nun kurucu ortağı, Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Özer Hıncal ise konuya ilişkin yaptıüı açıklamada şunları söyledi: “Geliştirdiğimiz filo telematiği çözümlerini, Brisa’nın gücü ve sektör deneyimi ile birleştirmenin hem Arvento hem de otomotiv sektörü için büyük fırsatlar yaratacağını düşünüyorum. Sabancı Holding ve Bridgestone’nun getireceği katma değer ile Arvento’nun bir sonraki büyüme sıçramasını çok daha kolay yakalayacağına ve hedeflerine daha hızlı ulaşacağına inanıyorum."

Editör: Akın Öcal