Ticari lastik operasyonlarında uzmanlaşan Prometeon Türkiye ABD’den Çin’e, Avrupa’dan Asya’ya yaklaşık 54 ülkede, 100'den fazla merkeziyle entegre lojistik hizmet hizmeti veren Barsan Global Lojistik ile önemli bir anlaşma imzaladı. 1982 yılında kurulan Barsan Global Lojistik ile uzun yıllardır gümrükleme ve lojistik alanlarında birlikte çalışan Prometeon Türkiye, Barsan filosundaki farklı nitelikteki araçlarının lastik yönetimi ile iş birliğini güçlendirecek.   

İş birliği kapsamında Barsan Global Lojistik’in kurucusu Kamil Barlın, Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ ve Gebze Bölge Genel Müdürü Orçun Konaklı, Prometeon Türkiye Kocaeli fabrikasını ziyaret etti ve Ar-Ge Merkezi’ni ziyaret etti. Ziyarette Prometeon Türkiye, AFME, Rusya, CIS Bölge CEO’su Gökçe Şenocak, Prometeon Türkiye Fabrika Direktörü Bahadır Özer, Ülke Satış Müdürü Uğur Aydın ve İş Geliştirme Müdürü İlke Bor ev sahipliği yaptı. 

Çaptuğ: “Profesyonel lastik yönetimi hizmeti alacağız”
Gerçekleştirilen uzun soluklu anlaşma sayesinde, Barsanın Prometeon Türkiye’den profesyonel lastik yönetimi hizmeti alacağını dile getiren Barsan Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Çaptuğ şunları kaydetti; “Barsan Global Lojistik olarak özellikle Avrupa’da yoğunluklu hizmet veriyoruz. Prometeon Türkiye ile kapsamlı sözleşmemiz sayesinde, kara nakliyesi operasyonlarımızda kiralama modelinin sağladığı maliyet avantajından yararlanacağız. Günlük operasyonlarındaki süreçlerde de lastik yönetimini profesyonelleştirerek önemli ölçüde zaman tasarruf sağlayacağımıza ve yüksek verimlilik elde edeceğimize inanıyoruz.” 

Continental’den Ticari Araç Lastiklerine Yakın Bakış Continental’den Ticari Araç Lastiklerine Yakın Bakış

Şenocak: “Lastiklerimizle ve çözümlerle, komple hizmet sunuyoruz”
Barsan Global Lojistik ile güçlerini birleştirmekten memnuniyet duyduklarını belirten Prometeon Türkiye AFME, Rusya ve CIS Bölge CEO’su Gökçe Şenocak; “Barsan Global Lojistik, Prometeon Tyre Group’un yüksek kilometre performansına ve düşük yakıt tüketimine sahip en yeni ürün grubu 02 Serisi’ni tercih etti. Yenilikçi teknolojiler ve Prometeon mühendisliği ile ürettiğimiz lastiklerimiz ile beraber Pro Services çözüm ailemizden de faydalanacak olan Barsan Global Lojistik’e komple hizmet sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Barsan ile imzaladığımız anlaşma sayesinde, Barsan’ın operasyonel maliyetlerini azaltırken kaynaklarını verimli kullanmalarını sağlayacak ve tüm operasyonlarını kolaylaştıracağız.”

1383 aracın lastikleri Prometeon Türkiye’ye emanet
İmzalanan sözleşme kapsamında Prometeon Türkiye, dört yıl boyunca Barsan Global Lojistik’in yurt içi ve yurt dışı operasyonlarında hizmet veren ağır vasıta araçlarının lastik yönetimini üstlendi. İki şirket arasındaki kilometre başı maliyetlendirme anlaşması ile Barsan Global Lojistik, çekici ve treyler olmak üzere toplam 1383 aracı için profesyonel bir lastik yönetimi alacak. 

Prometeon Türkiye şirketin tüm yeni ve kaplama lastiklerinden sorumlu olacak. “Pro Services” çözüm ailesi kapsamında tüm Türkiye ve Avrupa’da yol yardımı hizmeti Pro Time, lastiklerin kayıt altına alınarak düzenli kontrolleri, stok yönetimi gibi aksiyonları içeren hizmeti Pro Maintenance ve tüm çalışmaların şeffaf bir şekilde takibinin yapılabildiği dijital lastik yönetimi uygulaması Pro Check, Barsan’ın faydalanacağı hizmetler arasında yer alacak.  
 

Editör: Akın Öcal