Avusturya merkezli uluslararası taşımacılık ve lojistik sağlayıcı Cargo Partner, Türkiye'deki beşinci yıldönümünde, İstanbul'da 20.000 metrekarelik depo alanına sahip yeni bir iLojistik Merkezi açtı. İstanbul Havalimanı'na ve bölgenin ana limanlarına yakın olan ve Kuzey Marmara Otoyolu ile Avrupa'ya bağlanan Merkez, 5.850 metrekare gümrüklü antrepo alanına sahip. 

Çalışan sayısı 250’ye ulaşacak
Cargo Partner’in İstanbul iLogistics Merkezi’nin şirketin Türkiye'deki organizasyonu için yeni bir kilometre taşını temsil ettiği kaydedilirken ilk etapta merkezin, 85'ten fazla yeni istihdam yaratacağı ve şirketin Türkiye'deki toplam çalışan sayısının yıl sonuna kadar 250'ye ulaşacağı açıklandı. 

İlk olarak 2018 yılında Türkiye şubesini açan Cargo Partner, şu anda Türkiye içinde 11 noktada hizmet veriyor. Türkiye operasyonlarında sıcaklık kontrollü gıda taşımaları ile hava ve kara yoluyla acil durum hizmetlerinde uzmanlaşan şirket, özellikle Avrupa'da son zamanlarda yaşanan sürücü sıkıntısıyla mücadele etmek için karayolu taşımacılığına alternatif olarak artan sayıda kısa mesafeli deniz taşımacılığı hizmetleri sunuyor.

Conti Eco Kamyon Lastikleri: Uzun Ömürlü ve Tasarruflu Conti Eco Kamyon Lastikleri: Uzun Ömürlü ve Tasarruflu

Cargo Partner’in 20.000'den fazla palet yuvası kapasitesine sahip olan deposu, tüm araç türleri için hızlı aktarma, gümrüklü antrepo ve dağıtım sağlayan 17 yükleme rampasına sahip.  Tesisin modern tasarımı, büyük boyutlu malların verimli bir şekilde taşınmasına ve depolanmasına, esnek çok modlu hizmetlere ve kapsamlı yüksek teknolojili lojistik çözümlerine olanak tanıyor. Yeni deponun bir kısmı, koli teslim alma ve iade noktası da dahil olmak üzere sipariş karşılama hizmetlerine ayrılmış. Cargo Partner’in operasyon ağına önemli bir katkıda bulunması beklenen yeni deponun şirketin müşterilerinin depolama hizmetlerine yönelik güçlü talebi nedeniyle inşa edildiği belirtiliyor. 

Hizmete giren tesisle birlikte antrepo tesisine ek olarak, Cargo Partner’in Türkiye'deki merkez ofisi için yeni operasyon üssü olan modern ofis alanları da faaliyete geçti. Cargo Partner Türkiye Genel Müdürü Kürşad Tanrıverdi, yeni tesisle Türkiye’deki konumlarını daha da güçlendireceklerini ve hizmet çeşitliliğini arttıracaklarını kaydetti. 

Editör: Akın Öcal