Anadolu Isuzu  ticari araç sektörünün en önemli uluslararası etkinlikleri arasında yer alan ve 20-25 Eylül 2022 tarihlerinde Almanya’nın Hannover şehrinde düzenlenecek olan IAA Transportation fuarında yeni araçlarıyla yer alacak. Anadolu Isuzu’nun yanı sıra, dünyanın diğer önde gelen ticari araç markalarını ve yan sanayii üreticilerini bir araya getirecek olan IAA Transportation fuarına Türk mühendisliğinin ürünü olarak yeni geliştirdiği ürünleri yeni Big·e ve CitiVolt 12m’nin yanı sıra tam elektrikli NovoCITI Volt, alternatif yakıtlı Kendo/Interliner 13 CNG ve orta boy otobüs segmentindeki modeli Isuzu Grand Toro ile katılacak.

Taşımacılığa özel yeni bir ticari araç: Big·e:

Anadolu Isuzu, 40 yıllık kamyon geliştirme tecrübesini Big-e ile son kilometre taşımacılığına aktarıyor. Anadolu Isuzu, yüzde 100 elektrikli yeni modeli Big·e’nin lansmanı ilk kez IAA Transportation fuarında gerçekleştirecek. Taşımacılık çözümlerinde geleceğe atılan bir imza vizyonuyla tamamen Türkiye’de üretilen araç, kompakt yapısı, yenilikçi elektrikli motoru ve L sınıfı bir araç olarak öne çıkıyor. Big·e, 4 metreküpe varan taşıma hacmi ile 1000 kg’a varan taşıma kapasitesine sahip. Yüzde 20 tırmanma yeteneği ve 10-15-20 kWh olmak üzere 3 farklı batarya kapasitesi ile 150 kilometreye varan menzil imkanı sunuyor. 60 km/h ve 80 km/h maksimum hıza ulaşabilen 2 versiyonlu Big·e, cep telefonu gibi doğrudan ev prizi ile dahi 3 ile 5 saat arasında şarj edilebiliyor. Anadolu Isuzu fabrikasında, Isuzu kalite standartlarında üretilerek öncelikle son kilometre taşımacılığı yapan firmaların ihtiyacına yönelik olarak pazara sunulacak olan Big·e, özellikle toplam sahip olma maliyeti açısından önemli bir avantaj ortaya koyuyor. Big·e nin 2024 yılından itibaren satışı planlanlanıyor.

Sıfır emisyonlu CitiVolt

Anadolu Isuzu NovocitiVOLT ile başlayan elektrikli ürün tecrübesini bir üst seviyeye taşıyarak ürün gamına 12m CitiVOLT tam elektrikliyi ilave etti. Tamamen elektrikli sürüşe ve sıfır emisyona sahip Citivolt,  bu yıl IAA Transportation fuarında tanıtılacak araçlar arasında yer alıyor.  Yeni tasarımı, teknolojik donanımları ve sıfır emisyon salınımı gibi özelliklerinin yanı sıra alçak tabanlı platformu ve geniş giriş ve çıkış kapıları sayesinde yolcular için engelsiz bir erişim imkanı sunuyor.

MAN Türkiye Bir Kez Daha Yılın Pazarı Ödülünü Aldı MAN Türkiye Bir Kez Daha Yılın Pazarı Ödülünü Aldı

Tam elektrikli NovoCITI VOLT

Anadolu Isuzu’nun geleceğin toplu taşıma trendlerine uygun olarak tasarladığı elektrikli midibüsü NovoCITI VOLT da IAA Transportation fuarında  teknolojik donanımları ile boy gösterecek. Küresel bir tasarım yarışması olan ABC Design Award tarafından “Transportation” kategorisinde ödüle layık görülen NovoCITI VOLT, elektrikli midibüs alanındaki güncel dünya standartlarını başarı ile karşılıyor. Sürdürülebilir bir yaşam için doğaya zarar vermemek amacıyla geliştirilen çevre dostu Novociti VOLT, düşük işletme maliyeti ve maksimum verimlilik avantajlarıyla öne çıkıyor. Yolcularına geniş ve konforlu iç tasarımı ile rahat bir seyahat atmosferi sağlayan NovoCITI VOLT, 268kWh’lık batarya kapasitesi ile 350 km’ye kadar menzil imkanı sunuyor.

Kendo/Interliner CNG

Anadolu Isuzu’nun IAA Transportation fuarında tanıtacağı iddialı modellerinden biri olan Kendo/Interliner13 CNG, Avrupa’nın titiz emisyon normlarına tamamen uyumlu. Kendo/Interliner 13 CNG, eksiksiz bir güvenlik paketinin yanı sıra filo yönetimi, sürücü ve sürüş puanlama sistemi özellikleri ile fark yaratıyor. Isuzu Kendo/Interliner CNG, yüzde 100 biyogaz uyumlu CNG motoru sayesinde emisyon salınımını çok ciddi oranlarda düşürüyor.

Ödüllü Grand Toro

Anadolu Isuzu’nun IAA Transportation fuarında tanıtacağı midibüs segmentindeki modeli Isuzu Grand Toro ise 2300 rpm'de 206 HP üreten motoru ile yüksek performans ve Euro 6-E emisyon standartlarına uygun düşük emisyon avantajı sunuyor. Yüksek manevra kabiliyeti ile özellikle kısa ve orta mesafeli servis, turistik ve havaalanı taşımacılığı gibi alanlarda öne çıkan Grand Toro modeli, 37 koltuğa varan kapasitesi, ferah iç hacmi ve geniş bagaj kapasitesi ile büyük otobüslerin yeterince etkin ve verimli olmadığı kısa ve orta mesafe taşımacılık ihtiyacına yanıt vermek üzere geliştirildi. 

Editör: Akın Öcal