Kazanılan Batum Belediyesi ihalesiyle ilgili olarak konuşan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan şunları söyledi: “Anadolu Isuzu olarak yurt dışındaki büyümemizi sağlam adımlarla sürdürüyor, yeni pazarlara girerken mevcut pazarlardaki varlığımızı da güçlendiriyoruz. Yenilikçi bakış açımız ve “terzi usulü imalat” modelimiz ile ürettiğimiz araçlarımız Avrupa kentleri başta olmak üzere dünya belediyelerinin beğenisini toplamaya devam ediyor. Sadece geçen yıl 224 aracın teslimatını gerçekleştirdiğimiz ve bugüne kadar toplam 500 midibüs ve otobüs ihraç ederek bir rekor kırdığımız Gürcistan pazarında hizmet veren araçlarımıza 65 Isuzu Citibus’ı daha ekleyecek olmanın gururunu yaşıyoruz.”

Busplaner’dan Continental Otobüs Lastiklerine Ödül Busplaner’dan Continental Otobüs Lastiklerine Ödül

Anadolu Isuzu tarafından üretilen ve Gürcistan pazarına teslimatı yapılan midibüs ve otobüsler toplu ulaşımın yanı sıra okul, personel ve turizm taşımacılığı alanlarında hizmet veriyor.

Isuzu Citibus

Anadolu Isuzu’nun 9,5 metrelik toplu taşıma otobüsü Isuzu Citibus 205 HP güç üreten Euro 6 emisyon standartlarına uygun motora sahip. Otomatik şanzımanlı Citibus, geniş iç hacmi, engelliler için kolaylık sağlayan tekerlekli sandalye rampası ile aracın erişilebilirliğini artırıyor. Citibus’ta EBS, ABS, ASR, entegre retarder, yokuş tutucu, bağımsız havalı süspansiyon ve entegre CCTV sistemi, öne çıkan özellikler arasında yer alıyor.

Editör: Akın Öcal