Conti Eco Kamyon Lastikleri: Uzun Ömürlü ve Tasarruflu Conti Eco Kamyon Lastikleri: Uzun Ömürlü ve Tasarruflu

Anadolu Isuzu, büyüme hedefleri doğrultusunda üretim altyapısını güçlendirmeyi hedefleyen Anadolu Isuzu bu kapsamda FZK’nın karkas üretim faaliyetlerini devraldı. İmzalanan kısmi devir anlaşması ile FZK’nın otomotiv üretiminde önemli temel bileşenlerden biri olan ve karkas olarak tanımlanan metal saçların, yarı mamul ve ilgili yan ürünlerin üretimine yönelik makine parkını devralıyor. Anlaşma, FZK’nın karkas üretimi alanındaki uzman kadrosunun ve mevcut stoklarının ve bu alandaki bilgi birikiminin Anadolu Isuzu’ya devrini de içeriyor. 
Anlaşma kapsamında Anadolu Isuzu, yeni dönemde ihtiyaç duyduğu karkas ve ilgili yan ürünlerin imalatını FZK’nın Gebze’de bulunan üretim tesislerinde kendi unvanı ile gerçekleştirecek. Kısmi devir işlemi ile bünyesindeki karkas üretimi operasyonlarını Anadolu Isuzu’ya devredecek olan FZK, karkas üretimi dışındaki diğer sanayi kollarındaki mevcut faaliyetlerine devam edecek. 
Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, alternatif yakıtlı araçlar dahil olmak gelecek dönemde üretimine başlayacakları yeni modellerle birlikte, ürün portföyümüzü tamamen yenileyeceklerini açıkladı. 
 

Editör: Akın Öcal