Yeni Elektrikli Mercedes eSprinter 440 Km Menzille Tanıtıldı Yeni Elektrikli Mercedes eSprinter 440 Km Menzille Tanıtıldı

Anadolu Isuzu, ticari araç üretimindeki  deneyimi  Big-e ile son kilometre taşımacılığına aktarıyor. Anadolu Isuzu, yüzde 100 elektrikli yeni modeli Big·e’nin lansmanı ilk kez IAA Transportation fuarında gerçekleştirdi. Taşımacılık çözümlerinde geleceğe atılan bir imza vizyonuyla tamamen Türkiye’de üretilen araç, kompakt yapısı, yenilikçi elektrikli motoru ve L sınıfı bir araç olarak öne çıkıyor.

Modern görüntüsüyle dikkat çeken Big·e, 4 metreküpe varan taşıma hacmi ile 1000 kg’a varan taşıma kapasitesine sahip. Yüzde 20 tırmanma yeteneği ve 10-15-20 kWh olmak üzere 3 farklı batarya kapasitesi ile 150 kilometreye varan menzil imkanı sunuyor. 60 km/h ve 80 km/h maksimum hıza ulaşabilen 2 versiyonlu Big·e, cep telefonu gibi doğrudan ev prizi ile dahi 3 ile 5 saat arasında şarj edilebiliyor. Big·e nin 2024 yılından itibaren satışı planlanıyor.

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, fuarda düzenlenen basın toplantısındaki konuşmasında şunları söyledi: “Lansmanını gerçekleştirdiğimiz elektrikli aracımız Big·e ticari araçlardaki değişimin de güçlü bir simgesi. Anadolu Isuzu tarihinin önemli atılımlarından biri. Tamamen Türkiye’deürettiğimiz, Anadolu Isuzu mühendisleri ve tasarımcıları tarafından hayata geçirilen Big·e ile iddialıyız. Ticari araçlarda oyun hızla değişiyor ve biz de oyun kuruculardan biri olarak biz gücümüzü, tecrübemizi ve iddiamızı Big·e ile ortaya koyuyoruz. Büyük şehirlerin ve birçok iş kolundaki işletmenin ihtiyaçlarına uygun şekilde geliştirdiğimiz Big·e, hem iş ihtiyaçlarına yanıt veren ideal boyutları, hem gücü hem de pratik özellikleri ile öne çıkıyor. Yakın gelecekte caddelerimizde, sokaklarımızda görmeye başlayacağımız Big·e’nin ülkemiz ve dünya kentlerinde çok sevileceğine inanıyorum.”Anadolu Isuzu ticari araç endüstrisinin oyun kurucuları arasında Arıkan, “mikro mobilite” alanında Anadolu Isuzu’nun gücünü ve iddiasını ortaya koyan yeni Big·e başta olmak üzere CitiVolt, NovoCiti VOLT, Kendo CNG ve Grand Toro modellerinin gördüğü ilgiden duydukları memnuniyeti ifade etti.

Editör: Akın Öcal