CMA CGM Renault-Volvo Ortaklığına Katıldı CMA CGM Renault-Volvo Ortaklığına Katıldı

Rivian'ın en büyük hissedarı ve elektrikli araç üreticisinin ilk destekçilerinden biri Amazon’un bu kararı almasında daha aracın önceki neslinin bu yılki siparişlerinin alt sınırında olmasından kaynaklandığı kaydedildi. 
Reuters’da yayınlanan haberde konuyla ilgili yetkililere atıfta bulunularak, şirketlerin elektrikli kamyonet anlaşmalarının münhasırlık kısmını sona erdirmek için görüşmelerde bulunduğunu bildirildi. Rivian Automotive Inc.'in hisseleri, Amazon’un elektrikli dağıtım aracı anlaşmalarında olası değişiklikleri konuşma haberinden sonra 13 Mart 2023 tarihinde yüzde 3'ten fazla düştü.
Rivian ve Amazon arasındaki anlaşma, kendi lojistik altyapısını ve sürdürülebilir dağıtım altyapısını güçlendirmek isteyen Amazon’un 100,000 elektrikli son kilometre teslimat aracı tedarik etme isteğiyle 2019 yılında imzalanmıştı.
Habere göre Rivian  Amazon ile yakın çalışmaya devam ettiğini açıklarken Amazon'dan bir sözcü, "Rivian ile yaptığımız anlaşmada hiçbir şey değişmemiş olsa da, başkalarının da onların teknolojilerinden uzun vadede faydalanmasını istediğimizi her zaman söyledik" dedi. 

Editör: Akın Öcal