Allison Ventures, ticari hizmet mobilitesi ve iş çözümlerindeki teknolojik gelişmeleri desteklemek üzere yeni kurulan ve büyüme aşamasındaki şirketlere yatırım yapacak. Allison Ventures, ticari hizmet mobilitesi ve iş çözümlerindeki gelişmeleri teşvik etmek için yeni kurulan ve büyüme aşamasındaki şirketlere stratejik olarak yatırım yapacak ve ortaklık kuracak. Bu ekip, sürekli gelişen mobilite pazarında Allison'ın küresel stratejisini geliştirmeye odaklanacak. Allison Ventures ayrı bir yatırım fonu olarak değil, Allison'ın kurumsal ekibinin bir parçası şeklinde süreçleri yönetecek. 

Renault ve Geely Ortaklığına Aramco da Katılıyor Renault ve Geely Ortaklığına Aramco da Katılıyor

Allison Transmission Strateji, İş ve Kurumsal Geliştirme Başkan Yardımcısı Todd Bradford, bu yeni girişim ile ilgili olarak; "Allison Ventures, Dünyanın Çalışma Şeklini Geliştirme misyonumuzu ilerletmek için ticari hizmet mobilitesi ve iş çözümleri genelinde sektördeki teknolojik yenilikleri desteklemek üzere inovasyon gücümüzü artırmamıza olanak tanıyacak" dedi.

Allison Ventures ekibinin öncelikli ilgi alanları, bağlantı, dijitalleştirme, otomasyon, sürdürülebilirlik, elektrifikasyon, üretim ve operasyonlarla ilgili yeni teknolojiler ve iş modelleri olacak.

Editör: Akın Öcal