Allison Transmission’ın Busworld 2023’te tanıttığı 9 vitesli şanzımanı, tüm dünyada 200 milyar kilometreye yakın yol kat etmiş Allison 2000 Serisi 6 vitesli tam otomatik şanzımanı temel alınarak geliştirildi. Allison 9-Vites, sık dur-kalk gerektiren zorlu görev döngülerinde daha fazla çalışma süresi, iyileştirilmiş yakıt ekonomisi, yüksek performans ve düşük bakım maliyetleriyle özellikle Türk otobüs üreticilerinin güçlü olduğu 8 metrelik midibüs gibi ticari araçların taleplerini karşılamak üzere tasarlandı.

Iveco Finansal Verilerini ve Gelecek Stratejini Açıkladı Iveco Finansal Verilerini ve Gelecek Stratejini Açıkladı

Dokuz ileri ve üç overdrive vitese sahip Allison 9-Vites’te yeni 1. ve 3. vitesler, sık dur-kalk gerektiren görevlerde daha verimli performans sağlarken yeni 9. vites, performansı koruyor ve daha fazla yakıt ekonomisi sağlamayı hedefliyor. Otomatik atlamalı vites geçişleri ve aralarından seçim yapılabilen dokuz vites, performansı arttırıyor. 

Allison Transmission, ilk olarak 2020 yılında sunduğu eGen Power tam elektrikli aks ailesine yönelik gelişmeleri de fuarda tanıtıyor. e-Akslar, orta ve ağır hizmet kamyon ve otobüslerin tekerlekleri arasına yerleşecek şekilde aracın geleneksel güç aktarma sisteminin yerini almak üzere tasarlandı. Mevcut araç şasileri, süspansiyon ve tekerlekler ile uyumlu olan, özelleştirilebilen eGen Power, çoğu OEM araçlarının tasarımları için en ideal çözüm oluyor.

Editör: Akın Öcal