Belediye çalışmaları için tamamen elektrikli bir gelecek sunan araç, atık bertarafında, itfaiye çalışmalarında, havalimanlarında ve daha birçok endüstrideki çok yönlü kullanım alanıyla uluslararası talep görmeye devam ediyor. 
1998’de üretim başlangıcından beri; belediye, toplama ve dağıtım operasyonlarında ergonomi, emniyet, ekonomi ve ekoloji gereksinimlerini karşılayan Mercedes-Benz Econic’in, en son neslinde Euro VI dizel teknolojisi de yer almaya devam ediyor.
Econic’in, toplam ağırlığı 18, 26 ve dört akslı varyasyonda 32 ton olan iki, üç veya dört akslı araçları mevcuttur. Alçak veya yüksek kabin, 3.450’den 5.700 milimetreye kadar aks mesafesi ve 200 kW’tan (272 BG) 260 kW’a (354 BG) kadar motor gücü seçenekleri mevcut. 

Yeşil Kamyon Ödülü Bir Kez Daha Scania’ya Yeşil Kamyon Ödülü Bir Kez Daha Scania’ya

Sürücüyü diğer sürücülerle aynı göz seviyesine getiren düşük oturma pozisyonuyla birlikte Econic kabinlerinin geniş camları doğrudan göz teması ve çevredeki trafiği ileriye dönük değerlendirme olanağı sunuyor. Bu özellik, kavşaklardaki dönüşlerde ve yol kenarlarındaki yol çalışmalarında güvenliği artırıyor. On adede kadar güvenlik destek sistemi sunan kapsamlı paket, son nesil araç kullanan sürücülerin kritik durumlarda bile genel bakışını korumasını sağlıyor. Econic ve eEconic, yaya tespitli Aktif Fren Asistanı 5, Şerit Takip Asistanı ve yağmur ve ışık sensörüyle kapsamlı güvenlik ve destek sistemleri standart olarak sunuyor.
 

Editör: Akın Öcal