Dört adet aracın BusStore tarafından takasa alındığı ve Mercedes-Benz Türk bayisi Koluman Motorlu Araçlar tarafından satış işlemleri yapılan otobüslerin teslimatı töreni 23 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşti. Mercedes-Benz Türk Ankara Koluman tesislerinde gerçekleştirilen törende araçlar; Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış ve Pazarlama Direktörü Osman Nuri Aksoy, Mercedes-Benz Türk Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu, Koluman Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Ticari Araçlar Satış Direktörü Ali Saltık, Koluman Otobüs Satış Koordinatörü Fevzi Kaplan ve Koluman Ankara Otobüs Satış Müdürü Hakan Öztekin tarafından LKS Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah İslam, LKS Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih İslam, LKS Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Hakan İslam, Lüks Karadeniz Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem İslam ve Lüks Karadeniz Turizm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa İslam’a teslim edildi.


LKS Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih İslam, teslimat töreninde: “Mercedes-Benz marka otobüslere yaptığımız yatırımlarımızın firmamıza yansımaları hep pozitif yönde oldu. Önceki yıllarda teslim aldığımız otobüslerden duyduğumuz üst düzey memnuniyetin yanı sıra yüksek 2. El değeri ve düşük yakıt tüketimi yeni araç yatırımımızda tercihimizi Mercedes-Benz’den yana kullanmamızı sağladı. Bugün teslim aldığımız 20 adet Mercedes-Benz Tourismo 16 2 + 1 ile ortaklığımızın önümüzdeki süreçte de verimli bir şekilde devam edeceğine inanıyorum” dedi. 
Koluman Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili / Ticari Araçlar Satış Direktörü Ali Saltık ise şunları söyledi: “Mercedes-Benz Tourismo ailesinden 20 aracı filosuna ekleyen LKS Grup, yeni araçlarıyla sunduğu ayrıcalıklı hizmet farkını değerli müşterilerine hissettirmeye devam edecek. LKS Grup’a teslim ettiğimiz bu araçlar, 2022 yılında gerçekleştirilen ilk ön ödemeli sipariş olması açısından bizim için ayrı bir öneme sahip. Bildiğiniz gibi Mercedes-Benz Türk, finansmandan teslimata kadar pek çok alanda iş ortaklarının sürecini kolaylaştırmak için tüm gücüyle çalışmaya devam ediyor. LKS Grup ile 2023 yılında da pek çok yeni iş birliğine imza atmayı temenni ediyorum.” 

Anadolu Isuzu Busworld’de Elektrikli Novo Volt’u Tanıttı Anadolu Isuzu Busworld’de Elektrikli Novo Volt’u Tanıttı

Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış ve Pazarlama Direktörü Osman Nuri Aksoy ise üretilen her otobüsün en yüksek güvenlik standartlarına sahip olmasının yanı sıra konfor ve kalite konusunda da müşterilerden olumlu geribildirimler aldığını kaydetti. 
Mercedes-Benz Türk Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu da, “Yolcu taşımacılığı sektörüne sunduğumuz yıldız araçlarımızdan biri olan Mercedes-Benz Tourismo, müşterilerimizden yoğun ilgi görmeye devam ediyor. Geçmişten bugüne büyüyen ve güçlenen iş birliğimiz doğrultusunda bugün 20 adet Tourismo 16 2 + 1 model aracımızı LKS Grup’a teslim ettiğimiz için büyük bir mutluluk duyuyoruz. Mercedes-Benz Türk olarak müşterilerimizin her zaman yanında olmayı görev bildik ve sektöre her zaman destek olduk. Pandemi nedeniyle zorlu günlerden geçen otobüsçü dostlarımıza birçok destekte bulunmuştuk. Son iki yıldır ön ödemeli sipariş yöntemi ile hem müşterilerimizi hem bayilerimizi hem de bizleri koruyan ve herkesin ‘kazan kazan’ ilkesinde buluştuğu fırsatlar sunmaya başladık. Sunduğumuz bu fırsatlar sektör tarafından da çok olumlu karşılandı. Bu vesile ile ön ödemeli sipariş yöntemi dahilinde Mercedes-Benz Kamyon Finansman tarafından finanse edilen 20 adet aracımızın da teslimatını 2023 yılınınilerleyen dönemlerinde gerçekleştireceğimizin müjdesini vermek isterim” dedi.
LKS Grup
1992 yılından beri turizm ve taşımacılık sektöründe faaliyet gösteren LKS Grup, yerli ve yabancı grupların yurt içi ve yurt dışı taşıma ve transfer alanında faaliyet gösteriyor. Lüks Karadeniz ve LKS Turizm ile şehirler arası yolcu taşımacılığı alanında da faaliyetleri olan şirket, ayrıca Pamukkale Turizm’in bireysel işletmecileri arasında yer alıyor.  Büyüme stratejisinin bir parçası olarak araç parkına yaptığı yatırımları sürdüren LKS Grup, son olarak 20 adet Mercedes-Benz Tourismo 16 2+1 ile filosunun gücünü önemli oranda artırdı. 
 

Editör: Akın Öcal