ZF'nin yeni ticari araç bölümü “Ticari Araç Çözümleri” planlandığı gibi 2022’nin ilk günlerinde faaliyete geçti. ZF'nin eski Ticari Araç Teknolojisi bölümü ve WABCO’nun Ticari Araç Kontrolü Sistemleri bölümlerinin birleşmesiyle oluşturulan yeni yapıyla ZF, dünyanın en büyük  ticari araç tedarikçisi haline getiriyor.

Burcu Cihan Brisa’nın Pazarlama Direktörü Oldu Burcu Cihan Brisa’nın Pazarlama Direktörü Oldu

ZF Ocak ayından itibaren geçerli olacak yeni “Ticari Araç Çözümleri” (CVS) bölümünün faaliyete geçtiğini duyurdu. Yeni bölüm, ZF'nin ticari araç alanındaki uzmanlığını güvenli, sürdürülebilir ve dijital taşımacılık ile birleştiriyor. Yeni bölüm, ZF'nin eski Ticari Araç Teknolojisi bölümü ile ZF’nin Mayıs 2020'de WABCO'yu satın almasıyla birleştirilmesinden oluşuyor.

Ticari Araç Çözümleri’nin Yeni Nesil Mobilite kurumsal stratejisi doğrultusunda ZF'nin küresel büyüme stratejisini hızlandıracağını vurgulayan yeni birimden sorumlu ZF Yönetim Kurulu Üyesi Wilhelm Rehm, sözlerine şöyle devam etti: “Yeni CVS bölümü ile ZF, kendisini ticari araç endüstrisi için dünyanın en büyük parça ve sistem tedarikçisi olarak konumlandırıyor. Geniş teknolojik konumlandırmamız ve küresel pazar varlığımız sayesinde, müşterilerimize ürün portföylerini tek bir kaynaktan dönüştürmek için ihtiyaç duydukları temel çözümleri sunabiliyoruz. Bölgesel yapımızdan yararlanarak, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, kamyon, otobüs ve treyler üreticileri ile filo operatörleri için önemli avantajlar ve müşteri yakınlığı sunuyoruz.”

ZF'nin Ticari Araç Çözümleri bölümü, 28 ülkedeki 61 lokasyonda yaklaşık 25.000 çalışan tarafından destekleniyor.

Editör: Akın Öcal