1988 yılında Mercedes kamyonlarına CKD şanzıman tedarik etmek üzere kurulan ZF Aftermarket Türkiye, IAM, İş Makinaları, OES & OE Satışları, Deniz Sevk Sistemleri ve Binek ve Ağır Vasıta Atölyesi gibi pek çok alanda çalışmalarını sürdürüyor.


Gerçekleştirilen kutlama yemeğinde firmanın vizyonunun altını çizen ZF Aftermarket Başkanı Philippe Colpron, müşterilerine mobilitenin sürdürülebilir ve dijital geleceğine yolculuklarında, onlara uzmanlıklarıyla eşlik edeceklerini kaydetti. 

Allison Farklı Enerjili Teknolojilerini IFAT’ta Tanıtacak Allison Farklı Enerjili Teknolojilerini IFAT’ta Tanıtacak


Türkiye’nin bölgedeki önemine dikkat çeken IMEA Bölge Müdürü Andre Scholle ise Türkiye'deki satış sonrası pazarın gittikçe daha dinamik bir yapıya büründüğünü kaydetti. 


ZF Aftermarket Türkiye Genel Müdürü Selim Aydınlıoğlu ise müşterileriyle birlikte var olduklarını ve zor zamanları onlarla aştıklarını vurguladı. 


ZF Aftermarket Türkiye, en son Mart 2023’te 15.000'den fazla model araca yönelik montaj talimatları, teknik ipuçları ve servis yardım hattı dahil olmak üzere doğrudan üreticiden güncel bilgileri sağlayan yeni servis ağı ZF [pro]Tech'i duyurmuştu. 


2023 yılında, binek araç ve ticari araç teknolojisine yönelik yeni entegre eğitim programı ZF [pro]Academy’yi de Türkiye'de ilk kez müşterilerine sunan ZF, [pro]Akademi ile birçok satış sonrası eğitimi tek bir çatı altında sunuyor. Eğitim katılımcıları, lider bir teknoloji grubunun tüm teknik bilgi birikimini tek bir kaynaktan alabiliyor. Ayrıca atölyeler, ZF [pro]Akademi'de sürüş, şasi, fren ve direksiyon teknolojisi ile ilgili eğitim oturumlarına katılabiliyorlar.
ZF Aftermarket’in ürün portföyünde, Lemförder, Sachs, TRW ve Wabco gibi markaların yanı sıra ZF aks ve şanzıman yedek parçalarından güç alıyor. 

Editör: Akın Öcal