Toyota’nın Avrupa ticari araç pazarında sattığı Proace City, lansmana özel 1 milyon 195 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı. Yapılan açıklamada modelin van versiyonu Proace City Cargo’nun ise çok yakında Toyota Plazalar’da yerini alacağı kaydedildi. 

Stellantis platformunda üretilen Proace City ve Proace City Cargo’nun motor seçeneklerinde değişiklik olmadı ve verimli 1.5 litrelik dizel motorla sunulmaya devam ediliyor.

Proace City modelinde 130 HP güç ve 300 Nm tork üreten 1.5 litrelik dizel motor, 8 ileri otomatik şanzımanla standart olarak sunuluyor. Bununla birlikte yük taşıma odaklı Proace City Cargo’da ise 100 HP ve 250 Nm tork üreten 1.5 litre dizel motor, 6 ileri manuel şanzımanla sunulacak.

Proace City Cargo, 3,9 metreküplük hacmine sahip yük alanıyla sunulacak. Ayrıca model, yük bölümü hacmini 4,4 metreküpe kadar artıran akıllı yük taşıma çözümü Akıllı Kargo özelliğine de sahip olacak. 5 kişilik yolcu kapasitesine sahip Proace City ise, 877 kg’a varan yük taşıma kapasitesi sunuyor.

Proace City’de Elektronik Park Freni, konforlu Toyota Manhattan kumaş döşeme koltuklar, 1/3 – 2/3 katlanabilir arka koltuklar, arka park sensörleri, 10 İnç Multimedya Ekranı ve 6 adet hoparlör standart olarak sunuluyor.

Versiyona göre sunulan Panoramik Cam Tavan, 10 İnç Dokunmatik HD Multimedya Ekranı, 10 İnç Dijital Gösterge Ekranı, Çift Bölgeli Dijital Klima ve Direksiyon Isıtma gibi donanımlar ise konfor odaklı. 

Vision ve Dream olmak üzere iki donanım seviyesiyle tercih edilebilecek Proace City Cargo, profesyonel kullanımda fonksiyonelliği ve konforu bir arada sunmayı hedefliyor. Standart olarak klima, 5 İnç Dokunmatik Radyo Ekranı, Monokrom Gösterge Ekranı ve 220V priz donanımlarının yer alacağı modelde, Dream donanım seviyesi ile Sağ ve Sol Sürgü Kapılar, Elektronik Park Freni, iki yolcu koltuğu ve katlandığında masaya dönüşebilen orta yolcu koltuğu sunulacak. 

180 derece açılabilen arka kapıları, güçlendirilmiş yük bölümü aydınlatması, yük bölümünde 8 adet yük sabitleme kancası, Üst ve Alt Torpido Gözleri ve Orta Zemin Saklama Alanı modelin öne çıkan yanları. 

Proace City Cargo modelinde Sürücü ve Yolcu Ön Hava Yastıkları, Yan ve Perde Hava Yastıklar, Fren Destekli Ön Çarpışma Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Algılama Sistemi, Aktif Şerit Takip Sistemi, Hız Sabitleme Sistemi, Hız Sınırlayıcı, Arka Park Sensörleri, Lastik Basınç Uyarı Sistemi, Yokuşta Kalkış Destek Sistemi ve Araç Denge Kontrol Sistemi standart olarak yer alacak.

VW ID. Buzz Daha Uzun Daha Güçlü Kardeşlere Kavuştu VW ID. Buzz Daha Uzun Daha Güçlü Kardeşlere Kavuştu

Proace City modelinde ise tüm bunlara ek olarak versiyona göre 180 Derece Geri Görüş Kamerası, Adaptif Hız Sabitleme Sistemi, Gelişmiş Trafik İşareti Asistanı, Ön ve Yan Park Sensörleri, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Otoyol Sürüş Destek Sistemi de sunuluyor.
 

Editör: Akın Öcal