Volkswagen Ticari Araç’ın ürün gamında en büyük araç olan Crafter’daki değişiklikler özellikle aracın sürücü kabininde daha belirgin hale geliyor. Özellikle tamamen yeniden tasarlanan yeni kokpitte en yeni nesil bilgi-eğlence sistemleri kullanılmaya başlanıyor. 

Yeni Volkswagen Crafter’ın yeni özellikleri arasında Dijital Kokpit, çok işlevli direksiyon simidi, elektronik park freni ve çeşitli yardımcı sistemler yer alıyor. Crafter’da sunulacak olan önemli teknolojik seçeneklerden bir tanesi de ChatGPT entegrasyonlu dijital sesli asistan olacak. Yeni Crafter'ın Avrupa’daki ön satışları Nisan ortasında başlayacak.

Standart olarak dijital göstergelerin sunulacağı Yeni Crafter’da dijital kokpit, en güncel modüler bilgi-eğlence matrisini (MIB) temel alan 10,3 inç ve isteğe bağlı olarak 12,9 inçlik bilgi-eğlence ekranı en belirleyici özellik olarak öne çıkıyor. 

Volkswagen sistemi, yeni geliştirilmiş bir arayüz grafiğine ve kendinden açıklamalı menü navigasyonuna sahiptir. Crafter ayrıca birçok araç fonksiyonunu içine alan yeni bir çevrimiçi sesli kontrol sistemine sahip olacak. Bu sistem ChatGPT entegrasyonuna sahip olarak doğal ses komutlarına yanıt verecek. 

Opel’in Büyük Ticarisi Movano Yeniden Türkiye’de Opel’in Büyük Ticarisi Movano Yeniden Türkiye’de

Yeni Volkswagen Crafter’da el freni ve otomatik vites tuşu, ışık fonksiyonları için kontrollerle birlikte orta konsol alanındaki düğmeler ve tüm havalandırma sisteminin yeniden tasarlandığı göze çarpıyor.

Yeni standart ve opsiyonel yardımcı sistemlerin de eklendiği tüm yeni Crafter modelleri gelecekte standart olarak Front Assist (Bisikletli ve Yaya İzleme dahil Otonom Acil Frenleme), Lane Assist (şerit takip sistemi), Dinamik Yol İşareti Ekranı, hız sınırlayıcı ve arka alan için akustik Park Mesafe Kontrolü sistemleri sahip olacak. Ayrıca Travel Assist- Seyahat Asistanı ilk kez Crafter için bir seçenek olarak sunulacak ve Seyahat Asistanı ile birlikte Acil Durum Asistanı da Crafter'da tanıtılacak. 
 

Editör: Akın Öcal