Renault Trucks, sürücülerin şehir içi bölgelerdeki, sıkışık şehir merkezlerindeki teslimatlar, diğer yol kullanıcıları ve yüklerin güvenliğinin sağlanması için yaşanılan strese karşı konfor donanımlarıyla birlikte verimlilik vaat eden yeni teknolojilerini de yeni araçlarında sunuyor.

Renault Trucks D Wide ve C 2.3 m'nin 2023 modellerinde yeni DE11 motoru bulunuyor. Bu motor, alevleri yanma odasının içine yeniden yönlendirerek mevcut oksijenin kullanımını optimize eden ve böylece yanmayı iyileştiren patentli Dalga Piston teknolojisine sahip. Ayrıca motora daha yüksek hassasiyetli yeni enjektörler entegre edildi. Renault Trucks, basınç etkinliğini artırmak üzere bağlantı kolları, pistonlar ve krank milini yeniden tasarlayarak ve karter gazı kontrolünü optimize ederek sürtünme kaybını azaltmak için çözümler üretti. İyileştirilmiş tepki süresine sahip yeni yüksek performanslı bilya yataklı turbo şarj ve düşük viskoziteli yağ ile birleştirilmiş değişken akışlı bir yağ pompası da geliştirildi. Ayrıca Renault Trucks, optimize edilmiş art işletme sistemi ve yeni bir motor kontrol ünitesi kullanmayı tercih etti.

Renault Trucks D Wide ve C 2.3 m, yeni nesil Optidriver şanzıman donanımına sahip. Opsiyonel olan Eco modu ise yakıt tüketiminin daha da azalması sağlanıyor.

Son olarak, bir tavan rüzgarlığı, yan rüzgarlıklar, devre dışı bırakılabilir bir kompresör ve üç dakika sonra otomatik motor durdurma sunan Fuel Eco+ Paketi ile yakıt tüketiminde ek yüzde 5’e varan iyileştirme sağlanabiliyor.

Tüm bu teknolojilerin birleşimi, önceki nesil Renault Trucks D Wide ve C 2,3 m ile karşılaştırıldığında yüzde 10’a kadar daha fazla yakıt tasarrufu sunuyor.

Yeni Optishift otomatik şanzıman

5 ve 8 litrelik motorlara sahip Renault Trucks D, yeni 8 vitesli Optishift şanzıman ile donatıldı. Bu tam otomatik şanzıman, düşük hızlarda daha iyi yol tutuşu, iyileştirilmiş yakıt verimliliği ve gelişmiş sürüş konforu sağlıyor. Yeni Optishift otomatik şanzıman, Renault Trucks D 4x4 kamyonda da opsiyonel olarak sunuluyor. Yakıt tüketimini daha da azaltmak için bir seçenek olarak Eco modu da bulunuyor. Son olarak Eco+ Fuel Paketi, ek yakıt tasarrufu sağlıyor.

2023 İlk Çeyrekte Ağır Ticari Araç Pazarında Rekor Büyüme 2023 İlk Çeyrekte Ağır Ticari Araç Pazarında Rekor Büyüme

Tüm bu teknolojilerin birleşimi, önceki nesil Renault Trucks D ile karşılaştırıldığında yüzde 9’a varan oranda iyileştirilmiş yakıt tasarrufu sağlanabileceği ifade ediliyor.

Gelişmiş güvenlik ve araç içi konfor

Renault Trucks dağıtım yelpazesinde de iyileştirilen sürücü konforu, Renault Trucks’ın öncelikli odaklandığı konular arasında yer alıyor.

Renault Trucks D, D Wide ve C 2.3 m, daha fazla güvenlik için BirdView sistemi ile donatıldı. Aracın dışına yerleştirilen dört kamera, 7" LCD ekranda gerçek zamanlı olarak panoramik bir görüntü sağlıyor. Bu özellik, sürücüye çok yönlü bir kullanım sunuyor. Çevredeki alanın tek bir görüntüde ve kör noktalar olmadan görüntülenmesi, çarpışma ve kaza riskini azaltıyor.

Renault Trucks D, D Wide ve C 2.3 m'nin iç dizaynı ise mükemmel görsellik ve araç içi konfor için yeniden tasarlandı. Koltuklar, yataklar, yenilenen kabin tasarımına uygun olarak yeni bir kumaşla kaplandı ve kontrol düğmeleri, yeni bir beyaz arka aydınlatma ile hazırlandı.

İşletme maliyetlerinin kontrolü için özel hizmetler

Taşımacılık uzmanlarının işletme maliyetlerini azaltarak karlılıklarını artırmalarına yardımcı olmak için araçlar, Renault Trucks'ın gerçek zamanlı filo izleme ve yönetim sistemi olan Optifleet aboneliği ile birleştirilebiliyor.

Optifleet, uygulamada map modülünü kullanarak teslimatların gerçek zamanlı izlenmesi sayesinde, zaman ve kat edilen mesafe açısından rotaları optimize ediyor.

Check modülü, araçların enerji tüketimini takip ederken Ecoscore özelliği, sürücü özelinde teknik verilerin (yakıt tüketimi, rölantide bekleme yüzdesi, fren kullanımı vb.) uzaktan izlenmesini sağlıyor. Bu sayede sürücü performansının analizi sayesinde sürüş eğitimi alması gereken sürücülerin belirlenmesi ile yakıt tüketimini optimize etmek ve CO2 emisyonlarını azaltmak mümkün olabiliyor.

Son olarak Renault Trucks, araçları için özel Start & Drive bakım anlaşmaları sunarak, taşımacılık profesyonellerinin araç hizmet süresini en üst düzeye çıkarmasına ve maliyetlerini öngörülebilir şekilde yönetmesine destek oluyor.