7 Eylül 2022 tarihinde tanıtılan eCanter’in ilk nesli 5 yıl önce yollara çıkmıştı ve bugüne kadar 450 adet satıldı. Yeni Nesil eCanter'in Japonya pazarında satışının 2023 baharında başlaması planlanıyor. FUSO, yeni kamyonu önümüzdeki yıllarda denizaşırı pazarlarda da piyasaya sürecek. Japonya'daki dünya prömiyerinin ardından, Yeni Nesil eCanter'in Avrupa lansmanı ise 20-25 Eylül tarihleri ​​arasında Hannover/Almanya'daki IAA Transportation 2022'de gerçekleştirilecek.

Taşıma kapasitesiyle birlikte boyutlarında da geliştirme yapılan Yeni Nesil eCanter ile FUSO, yeni bir modüler pil konseptini de tanıtıyor. Araç, dingil mesafesine bağlı olarak üç batarya paketi seçeneğiyle sunulacak. 41,3 kWh nominal kapasiteye sahip tek batarya ile donatılmış araçlar, tek şarjla 70 km'ye kadar menzile sahipken iki bataryalı araçlar 140 km'ye kadar, üç bataryalı kamyonlar ise 200 km'ye kadar menzile sahip olacak.

Daimler Truck’tan Yeşil Hidrojende Stratejik İş Birliği Daimler Truck’tan Yeşil Hidrojende Stratejik İş Birliği

Yeni eCanter müşterilere daha da fazla esneklik sağlamak için diğer seçeneklerinin yanı sıra araçlarını damper, arka vinç veya iklim kontrollü kasa ile çalıştırmak isteyen müşteriler için özel amaçlı çözümler sağlayan bir PTO ünitesi ile donatılacak.

Editör: Akın Öcal