Prometeon Beypiliç Filosunun Lastiklerini Yönetecek Prometeon Beypiliç Filosunun Lastiklerini Yönetecek

Ağır vasıta, treyler, otobüs, minibüs, hafif ticari ve binek  orijinal yedek parçalarının ve PAKCS markasına ait eşdeğer yedek parçaların toptan pazarlamasını yürüten KCS Dış Ticaret Satış Direktörü Sinan Akyıldız yedek parça konusunda sektörü uyardı. . 
Pandeminin yedek parça sektörüne etkilerinden bahseden Akyıldız, “Pandemi, otomotiv sektörünü derinden etkiledi ve etkilemeye devam ediyor. Covid-19 vakaları otomotiv fabrikalarında işlerin yavaşlamasına ve üretimin azalmasına neden oldu. Bu durumdan en çok etkilenen ülkelerden biri de Türkiye. Piyasada araç ve parça bulunabilirliği eskiye kıyasla oldukça azalmış durumda, ancak bizler KCS Dış Ticaret olarak daha önceden almış olduğumuz tedbirler ile müşterilerimize kısa sürede tedarik sağladık. Yaşanan üretim zorlukları ve otomotiv fabrikalarındaki yavaşlama sebebi ile yedek parça stok planlamamızı daha geniş yelpazede tutmak durumunda kaldık, bulunabilirlik önceliğimiz oldu ve ürün çeşitliliğimizi geniş tuttuk” dedi. 
2023 yılı için sektör tahminlerinden bahseden Akyıldız, “2023 yılı için de ekonomik zorluklar sebebi ile global olarak zor bir yıl olacağı düşüncesindeyiz. Hammadde ve enerji kaynaklı artan üretim maliyetleri şu anda tüm üreticileri etkiliyor. Bunun yanında özellikle önümüzdeki dönem Avrupa’da yaşanacak enerji arz-talep dengesizliğinin etkilerinin nasıl bir sonuç yaratacağı konusu bir soru işareti. Artan enerji maliyetleri ve savaş kaynaklı arz kesintileri dikkate alındığında bir resesyon riski yaşanması muhtemel görünüyor” şeklinde konuştu.  
6 ilde, 17 ayrı lokasyon ile 35 dünya markasının bayilik ve distribütörlüğünü yapan; satış, satış sonrası, yedek parça, ikinci el ve sigorta hizmetlerinden oluşan kapsamlı hizmet yelpazesi sunan Koçaslanlar Holding kuruluşu olan KCS Dış Ticaret, tescillenmiş kendi markası olan PAKCS ile 10 bin kaleme yakın orijinal, yan sanayi yedek parça ve sarf malzemelerini bünyesinde bulunduruyor.
 

Editör: Akın Öcal