FIAT Titano İle 1 Tonluk Pick-Up Pazarına Geri Dönüyor  FIAT Titano İle 1 Tonluk Pick-Up Pazarına Geri Dönüyor 

 2023 yılında pick-up pazarına yeni Amarok’la dönen Volkswagen Ticari Araç, güçlü satış adetlerine ulaştı. 2023 yılının Mayıs ayında Türkiye’de yeniden satışa sunulan yeni Amarok, yıl sonuna kadar sadece 7 aylık kısa bir dönemde 3,256 adet satışa ulaşarak en çok satılan ikinci model oldu. 

Uluslararası Pick-up Ödülü’nün Volkswagen Ticari Araç Türkiye Genel Müdürü Tolga Senyücel’e ülke takdimi  sırasında görüşlerini aldığımız ticari araç sektörünün deneyimli yöneticisi, hızlı geçen 2023 pazarında 7 aylık bir dönemde yapılan yüksek teslimat adetleriyle Amarok’un pazara güçlü bir dönüş yaptığını kaydetti. 
Senyücel, otomotiv pazarında hissedilmeye başlanan sıkıntılara rağmen, 2024 yılının ilk dört ayında 1020 adet Amarok’un satıldığını kaydetti. 

Uluslararası Pick-up Ödülü (IPUA), Türkiye’den autoticari.com Yayın Yönetmeni Akın Öcal’ın da aralarında bulunduğu otomotiv gazetecilerinden meydana gelen Uluslararası Yılın Ticari Aracı Ödülleri (IVotY) jürisi tarafından veriliyor. 2024 ve 2025 yılları için verilen  Uluslararası Pick-up Ödülü Volkswagen Amarok, ödülü yeni Ford Ranger ile  paylaşarak üçüncü kez bu ödüle layık görüldü. 

Ekim ayında Yunanistan’ın Atina şehrinde düzenlenen asfalt ve offroad testleriyle birlikte araçların ticari yeteneklerinin de değerlendirildiği bağımsız IPUA 2023 Grup Testleri organizasyonunda puanlanmıştı. 
 

Editör: Akın Öcal