Türkiye distribütörlüğünü Temsa İş Makinaları'nın yürüttüğü Volvo Trucks’ın Kayseri’deki yeni bayi ve servis noktası Kayseri Motorlu Araç, 28 Eylül 2022 tarihinde hizmete açıldı. 4 bin metrekaresi kapalı olmak üzere toplam 14 bin metrekareden oluşan tesiste 42 kişi çalışacak. Tesisin konumu itibariyle sadece Türk araçlarına değil yabancı araçlara da hizmet sunacağı ifade edildi.

Tesisin açılış törenine bölge nakliyecilerinin yanı sıra Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Arif Parmaksız, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy da gibi isimler katıldı.

Kayseri bölgesi ve çevre illerden çok sayıda nakliyecinin katıldığı tesisin açılışında konuşan Özaltın Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özaltın, 4 bin metrekaresi kapalı toplam 14 bin metrekare alan üzerine kurulu tesislerinde hizmet vereceklerini söyledi. Özaltın, “Tarihi İpekyolu üzerinde taşımacılık sektörü için büyük öneme sahip bölgemizde kalitesi ile ön plana çıkan  Volvo Trucks ile omuz omuza çalışarak en iyi hizmeti sunmaya özen göstereceğiz” dedi.

Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka yaptığı konuşmada Kayseri’nin geçmişten gelen stratejik konumunun devam ettiğini vurgulayarak başladığı konuşmasında şunları söyledi: “Kayseri lokasyonun olarak taşımacılık sektörü için çok önemli bir konumda. Özaltın Grup birçok sektörde hizmet veriyor. Volvo Trucks tesisini Kayseri’de ve diğer illerde geliştirmeye devam edeceğiz. 42 çalışanımız istihdam edilecek, sadece yerli değil yabancı müşterilerimize de buradan hizmet vereceğiz. Bölge ekonomisine ve karayolu taşımacılığına değer katacaktır. Temsa İş Makinaları olarak 2017 yılında Volvo Trucks distribütörlüğünü aldık ve bu süre içerisinde yatırımlarımıza devam ettik. Marka olarak satış sonrası hizmetlerde ürünlerimiz gibi öne çıkmak istiyoruz. Türkiye genelinde 12 kritik noktada tüm tesislerimizi sizlerin hizmetine sunuyoruz. Önümüzdeki dönemde Türkiye'de daha fazla Pazar payı hedefliyoruz.”

TAİD Panelinin Gündemi Karbonsuzlaşma Oldu TAİD Panelinin Gündemi Karbonsuzlaşma Oldu

Törene katılan Volvo Trucks Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindstörm yaptığı konuşmada Türkiye’nin kendileri için önemli bir Pazar olduğunu kaydederek müşterilerinin de kendileri için son derece önemli olduğunu açıkladı.  Lindstörm, “Bizimle ortak çalışan Temsa İş Makinaları’nın ciddi taahhütlerde bulunduğunu bu tesis ile görebiliyoruz.  Volvo Trucks, dünyada premium kamyon pazarının lider markasıdır. Sürdürülebilir taşımacılık ihtiyaçlarının artmasıyla batarya elektrikli, hibrit hidrojen ve içten yanmalı motorlara da yatırım yapıyoruz  ve müşterilerimize ihtiyaç duydukları ürünleri sunmaya çalışıyoruz. 5 yıldır Temsa ile son derece uyumlu şekilde faaliyetlerimizi sürdürdük” dedi.

Editör: Akın Öcal