Volkswagen Grubu'nun New Auto stratejisinde hacim grup markaları Volkswagen Binek Araçlar, SKODA, SEAT / CUPRA ve Volkswagen Ticari Araçlar önemli bir rol oynuyor. Yapılan açıklamada gelecekte güçlü, bağımsız markalar olarak kalacak olan hacim markaları arasındaki iş birliği, devasa potansiyel ve sinerjiden daha da tutarlı bir şekilde yararlanmak için yeniden yapılandırılacağı kaydedildi. İlk adım: Volkswagen Binek Araç markasının CEO'su aynı zamanda hacim markalar grubunun CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesidir. Bu görevde sırasıyla ilgili markaların Denetim Kurulları ve Danışma Kurullarının başkanlığını da devralacak.

Volkswagen Ticari Araçlar’ın hacim markaların önemli bir parçası olduğunu söyleyen Thomas Schäfer, “Elektrikli mobiliteye dönüşüm ve otonom sürüş için bir yetkinlik merkezi olarak gelecek için iyi donanımlıyız. Bu yolu şekillendirmeye yardımcı olmayı ve marka grubunda yakın iş birliğini dört gözle bekliyorum” dedi. 

Volkswagen Ticari Araçlar Danışma Kurulu, beş çalışan temsilcisi ve beş şirket temsilcisinden oluşuyor ve yılda dört kez düzenli olarak toplanıyor. Bu toplantılara Danışma Kurulu üyelerinin yanı sıra Volkswagen Ticari Araçlar hacim markalar yönetim kurulu üyeleri de katılıyor.

Renault Kangoo İçten Yanmalı ve Elektrikli Versiyonlarıyla Türkiye’de Renault Kangoo İçten Yanmalı ve Elektrikli Versiyonlarıyla Türkiye’de

Danışma Kurulu, Volkswagen Ticari Araçlar Marka Yönetim Kurulu'na ve Volkswagen AG Yönetim Kurulu'na Volkswagen Ticari Araçlar'ın faaliyet alanını ilgilendiren tüm önemli konularda danışmanlık yapmakla görevli. Bu, genel marka stratejisi, planlama ve ürün planlaması, iş birliği anlaşmalarının sonuçlandırılması veya üretim tesislerinin kurulması ve taşınması ile ilgili kararları içeriyor

Editör: Akın Öcal