Küresel hafif ticari araç pazarının en önemli oyuncularından biri olarak Volkswagen Ticari Araç Türkiye’de yaklaşık 30 yıldır Doğuş Otomotiv tarafından başarıyla temsil ediliyor. 
Orta segment ticari araçta Transporter, küçük vanda Caddy, büyük hafif ticari araçta Crafter ve markanın Türkiye  pazarına dönmek için gün sayan pick-up modeli Amarok’u müşterileriyle buluşturan Volkswagen Ticari Araç, Türkiye’de küresel markanın en başarılı pazarlarından biri faaliyet gösteriyor. 

MAN'ın Hafif Ticari Aracı TGE Yenileniyor MAN'ın Hafif Ticari Aracı TGE Yenileniyor

Senyücel: "2023'te Amarok, Multivan ve California geliyor"

Ulaşılan 500 bininci teslimat ile açıklama yapan Volkswagen Ticari Araç Genel Müdürü Tolga Senyücel, “1994 yılında 2 araçla başladığımız yolculuğumuz, bugün binlerce müşterimizle yaşadığımız bir bağlılık hikayesine dönüşmüş durumda. Bu başarıyı, ürünlerimizin kalitesinin yanı sıra, Türkiye genelinde hizmet veren güçlü yetkili satıcı ve servis ağımıza, deneyimli ve müşteri odaklı ekiplerimize borçluyuz.” dedi. 
Senyücel, bu yıl ürün gamına eklenecek olan Amarok, Multivan ve California model ailesiyle daha geniş kitlelere ulaşmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

 

500 Bininci aracın sahibi olan Hasel İstif Makinaları San. ve Tic. A.Ş yetkilisi Fatih Meriç, Transporter Panelvan aracını Doğuş Oto Kartal ve Doğuş Otomotiv yetkililerinin katıldığı törende teslim aldı. Doğuş Oto Kartal showroomunda gerçekleşen teslim sırasında bu özel günün anısına firmaya bir plaket de hediye edildi.

VW Ticari Araç’ın amiral gemisi Transporter 
Türkiye hafif ticari araç pazarı, son 10 yılda ortalama 180 bin adet düzeyinde gerçekleşen yıllık pazar büyüklüğüyle, Avrupa’nın en büyük pazarlarından biri. Bu pazar büyüklüğü, Volkswagen Ticari Araç Türkiye’nin Volkswagen global pazarları içindeki önemini artırıyor.
Volkswagen Ticari Araç Türkiye, 1994 yılından bugüne kadar 220 bine yakın Transporter ve 200 bine yakın Caddy ile 60 bin Crafter ve 20 bin Amarok modelini müşterilerle buluşturdu.

Ödül ticari araç modelleri 
Transporter modeli 2004 Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödülünü, Amarok modeli 2011 Uluslararası Yılın Pick-up’ı ödülünü, Transporter modeli 2016 Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödülünü, Crafter modeli 2017 Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödülünü ve Amarok modeli ise 2018 Uluslararası Yılın Pick-up’ı ödülünü kazandı. 
Volkswagen Ticari Araç’ın 2024 yılı içinde Türkiye pazarına sunmayı planladığı tamamen elektrikli modeli ID.Buzz, Cargo versiyonuyla 2023 Uluslararası Yılın Ticari Aracı ödülüne layık görüldü.
 

Editör: Akın Öcal