2021 Kasım ayında, Avrupa’nın önde gelen yayın kuruluşlarının editör ve gazetecilerinden oluşan jüri tarafından seçilerek Toyota Hilux’a verilen 2022-2023 Uluslararası Pick-Up Ödülü’nün ülke takdimi Autoticari.com Yayın Yönetmeni ve IPUA Türkiye jüri üyesi Akın Öcal tarafından Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt’a yapıldı.

Türkiye’nin yanı sıra ağırlıklı olarak Avrupa, Afrika, Asya ve Pasifik ülkelerinde pazar bulan 1 tonluk pick up sınıfında verilen ödülle ilgili olarak görüş bildiren Bozkurt, aracın efsane kimliğinin her zaman devam ettiğini söyledi. Bozkurt, ödülle ilgili şunları söyledi: “Yenilmez Hilux’ın International Pick-up Award (Uluslararası Pick-up Ödülü) alması bizi gururlandırdı. Bu çok rekabetçi segmentte Hilux, yenilmez ve durdurulamaz kimliği ile kendini kanıtlayan ve çok tercih edilen bir model olarak öne çıkıyor. Her türlü arazi koşullarının yanı sıra SUV görünümü, konforu ve donanım özellikleriyle de aynı zamanda bir şehir aracı olan Hilux, aynı zamanda ilk kez tanıtıldığı 1968’den bu yana en çok tercih edilen pick-up unvanına da sahip. Bütün bu özellikleriyle Hilux, her geçen nesil evrimleşerek efsane kimliğini sürdürmeye devam ediyor” dedi.

Isuzu D-MAX Pick-Up Elektrikleniyor Isuzu D-MAX Pick-Up Elektrikleniyor

Uluslararası Pick-Up Ödülü Jüri Başkanı Jarlath Sweeney tarafından geçtiğimiz Kasım ayında Fransa’da büyük bir törenle Toyota Motor Avrupa Satış, Pazarlama ve Müşteri Deneyimi Başkan Yardımcısı Didier Gambart’a verilmişti.

Editör: Akın Öcal