Continental UltraContact NXT  2023 Uluslararası Tasarım Ödülleri, “Otomotiv ve Taşımacılık / Otomobil Aksesuarları” kategorisinde “Altın” ödüle layık görüldü. UltraContact NXT, yüzde 65'e kadar yenilenebilir, geri dönüştürülmüş ve ISCC Plus kütle dengesi sertifikalı malzemeler içeren Continental'in bugüne kadar ürettiği en sürdürülebilir lastik olma özelliğini taşıyor.

İş Bankası ve Petrol Ofisi’nden Çocuklara Bilim Eğitimi  İş Bankası ve Petrol Ofisi’nden Çocuklara Bilim Eğitimi 

Continental Lastikleri Endüstriyel Tasarımcısı Stefan Rittweger, “Tasarım vizyonumuz lastiğin sürdürülebilirlik misyonunu görünüşüne de yansıtmaktı. Bunun için 3D ve derinlik efektleriyle, lastiğin geleceğe dönük mesajını sembolize eden bir yaprak tasarladık. Bu perspektif efektine ilk kez bu noktada ulaştık” diyor. Ancak UltraContact NXT'nin tasarımında şekil işlevin ardından geliyor. Rittweger, bu durumu şöyle açıklıyor: “Teknik açıdan tasarımı optimize edilen lastik sırtı, özellikleriyle de ürüne duyulan güveni artırıyor. Sırt bloğu kenarlarında çapraz kesitlerin yumuşak hatları gibi tasarım detayları, diğer fonksiyonlarının yanında mükemmel aşınma davranışını da destekliyor. Kısaca, tasarım ve teknolojinin mükemmel bir koordinasyonu söz konusu.”

Continental’in yeni yaz lastiği, yüksek oranda yenilenebilir, geri dönüştürülmüş ve kütle dengesi sertifikalı malzemeleri maksimum güvenlik ve performansla birleştiriyor. Mevcut tüm ebatlar, yuvarlanma direnci, ıslak frenleme ve dış gürültü alanlarında en iyi performansı sergileyen (“A”) AB lastik etiketini taşıyor. 

Premium lastik üreticisi, 2030 yılına kadar lastik ürünlerinde yüzde 40'tan fazla yenilenebilir ve geri dönüştürülmüş malzeme kullanmayı hedefliyor. 
 

Editör: Akın Öcal