Mercedes-Benz Türk'ün geçtiğimiz günlerde Türkiye’de üretim bandından indirdiği 100 bininci otobüs personel taşımacılığı sektörünün Türkiye’deki öncü şirketlerinden Altur Turizm’e teslim edildi. Mercedes-Benz Travego aracın teslimatı için 7 Kasım 2022 tarihinde Mercedes-Benz Türk Genel Müdürlük Kampüsü’nde bir tören gerçekleştirildi.


Mercedes-Benz Türk Bayisi Mengerler İstanbul tarafından gerçekleştirilen satışın teslimat töreninde; Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, Mercedes-Benz Türk Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu, AVM Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ergin İmre, Mengerler Yönetim Kurulu Üyesi Nusret Güldalı ve Mengerler İstanbul Genel Müdürü Güven Onan; aracı Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak, Altur  Turizm Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hikmet Albayrak ve Altur Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Albayrak’a teslim etti.

Kamil Koç Otobüs Yatırımına Mercedes’le Devam Ediyor Kamil Koç Otobüs Yatırımına Mercedes’le Devam Ediyor


Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün törende 55 yıllık şirket tarihinin 46 yılında Altur Turizm ile çok değerli iş birliklerine imza attıklarını kaydederek 100 bininci otobüsün banttan indirmenin gururunu aracın asıl sahibi olan Altur Turizm’e teslim ederek yaşadıklarını vurguladı. Sülün, bu teslimatla 46 yıllık iş birliğinde çok önemli bir dönüm noktasına daha ulaştıklarını sözlerine ekledi. 
Mengerler Otomotiv’i bünyesinde bulunduran AVM Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ergin İmre ise, yaptığı konuşmada "Personel ve servis taşımacılığı alanında 46 yıldır başarıyla hizmet veren Altur Turizm’in, filosuna eklediği Mercedes-Benz Türk’ün 100 bininci otobüsü olan Travego ile yolcularına sunduğu hizmet kalitesini bir üst seviyeye taşıyacağına inanıyoruz. Altur Turizm’in Türkiye’nin belki de en özel otobüsünü filosuna ekleme sürecinde bizleri tercih etmesinden onur durduk" dedi. 


İş hayatında ilk Mercedes otobüsü aldığı zamanın kendisi için unutulmaz bir an olduğunu ve heyecandan uyuyamadığını söyleyerek başlayan Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak ise  Mercedes-Benz Türk’ün ürettiği 100 bininci otobüs olan Travego model aracın filolarında yer alacak olmasının kendisi için yine unutulmaz bir gurur kaynağı olduğunun altını çizdi. 


Teslim aldıkları otobüsün üretilmesinde emeği geçen her bir mavi yakalı çalışana teşekkür eden Albayrak, yaptığı konuşmaya şöyle devam etti: “Altur Mercedes-Benz ile uzun yıllardır sürdürdüğümüz iş birliğimiz de gücümüze güç katmaya devam ediyor. Bugün teslim aldığımız bu özel otobüsün 10 bin araçlık dev filomuzun en özel aracı olacağından şüphemiz yok. Bu yıl yatırımını yaptığımız 24 adet otobüsümüzün teslimatı için Aralık ayında yine bir araya geleceğiz. 2023 yılında da Mercedes-Benz Türk’ten toplu otobüs yatırımlarımız devam edecek. Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün’e, Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy’a, yatırımlarımızın gerçekleşmesinde büyük emeği olan Mercedes-Benz Türk Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu ve Mengerler İstanbul Genel Müdürü Güven Onan’a özellikle teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.


Daha sonra filoya katılan ve özel renkleriyle dikkat çeken Travego’nun direksiyona geçen Abdürrahim Albayrak, bu özel otobüsün özel taşımalarda kullanılacağını ifade etti. 
 

Editör: Akın Öcal